HOKEJ.sk HOKEJ.sk

V šlágri pod Urpínom víťazstvo vicemajstra (video)
zdroj: TASR

V šlágri pod Urpínom víťazstvo vicemajstra (video)

"Väčšinu zápasu sme mali hru pod kontrolou, na prvé kolo sme videli veľmi slušný zápas. Gólová hlavička Ziga bola efektná, aj také góly padajú, dôležité bolo, že platil," komentoval Országh

Tipsport Liga 2015/16, prvé kolo:

HC05 iClinic B. Bystrica - HK Nitra 4:1 (2:0, 0:1, 2:0))
Góly: 1. Zigo, 13. Šmach, 52. Zigo, 55. Galamboš - 25. J. Štefanka. Rozhodcovia Baluška, T. Orolin - Kacej, Výleta, vylúčení 2:3, presilovky 0:0, v oslabení 0:0, zmeny: 21. navyše Jankovič (B. Bystrica), 1896 divákov.

HC05 iClinic B. Bystrica: Bacashihua - Ďatelinka, Sandgren, Čížek, Šmach, Gründling, M. Rosandič - Lamper, Zigo, Matoušek - Majdan, Galamboš, Sonne - Pašek, Handzuš, Lunter - Hudec, Kytnár, Handlovský

HK Nitra: Valent - König, Podhradský, Milam, Mezei, Milo, Ordzovenský, M. Novák - L. Novák, Stümpel, Kutálek - Slovák, Stloukal, Saliji - Macík, Štefanka, Bajtek - Pupák, Bene, Buček

[huste]21884[/huste]

O slávnostný úvod v predsunutom šlágri prvého kola sa postarali tri hokejové osobnosti, v krátkom príhovore šéf Pro-Hokeja Richard Lintner a pri buly Michal Handzuš a Jozef Stümpel. Domáci už po 27 sekundách viedli, keď sa šikovne pred bránkou zorientoval Zigo a otvoril skóre. Chuť baranov bola evidentná, súpera pritlačili a občas sa aj na dlhšie nasťahovali do útočnej tretiny. V trinástej min po nahodenom puku od Šmacha brankár Valent so zakrytým výhľaddm kapituloval druhýkrát. Nitrania trpezlivo čakali na rýchle protiútoky a tri z nich mohli zakončiť aj gólom, v deviatej min Kutálek, v jedenástej min minul puk pred bránkou Macík a v sedemnástej min spálil najväčšiu šancu L. Novák.

Druhá tretina priniesla spústu rušných momentov, pri ktorých sa vyznamenali hlavne obaja brankári. V 25. min domáci obrancovia zabudli na J. Štefanku a jeho gól dodal Nitranom veľa energie. Zo všetkých síl sa snažili vyrovnať a občas zabudli aj na zadné vrátka. V 29. min Hudec už poslal puk do bránky, no v poslednej chvíli ho jeden z obrancov odpálil preč.

Tretiu tretinu začali hostia s presilovkou, nič však nevymysleli, aj preto, že defenzíva domácich s brankárom Bacashihuom pracovala stopercentne. Ani Stloukal v 45. min puk do bránky v nájazde nepretlačil a bolo zrejmé, že Nitrania si viac gólov v tomto zápase neužijú. Barani sa s plynúcim časom viac sústredili na bránenie a cez ich kompaktný val sa nitrianski útočníci ťažko presadzovali. V 51. min veľa nechýbalo, aby Handzušova strela skončila v sieti a drámu rozuzlila. V 52. min krásnu kombináciu s Lamperom zakončil Zigo zblízka so šťastím aj s pomocou prilby gólom a na tomto fakte nič nezmenil ani videorozhodca. Na účinnú odpoveď nenašli hostia sily a len s jedným streleným gólom mohli ťažko pomýšľať na viac, a keď ich v 55. min potrestal úplne voľný pred bránkou Galamboš, už definitívne zložili zbrane.

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "My sme veľmi dobre vstúpili do zápasu, dali sme rýchle góly, upokojili sa. V druhej tretine to už bolo horšie, Nitra nám hrozila pri viacerých veľmi dobrých šanciach. Našťastie sme sa v tretej tretine vrátili k tomu, čo chceme hrať, víťazstvo bolo vybojované a zaslúžené. Väčšinu zápasu sme mali hru pod kontrolou, na prvé kolo sme videli veľmi slušný zápas. Gólová hlavička Ziga bola efektná, aj také góly padajú, dôležité bolo, že platil."

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Ten Zigov gól hlavou som videl zo záznamu, pretože som riešil niečo na striedačke. Puk sa odrazil, šiel do bránky, všetko bolo v poriadku. Úroveň zápasu bola veľmi dobrá, Bystrica má veľmi dobrý tím, hrala dôrazne, moderný hokej, tak to má vyzerať, nám chýbala väčšia priebojnosť."

Tomáš Zigo, strelec dvoch gólov B. Bystrice: "Veľmi dobre sme zvládli prvú tretinu, aj tretiu, mne sa darilo, no bez spoluhráčov by to nebolo ono, bola to tímová spolupráca. Hlavičkový gól bol môj prvý životný, videl som takýto v NHL, neuznali ho. Môj áno, bol kuriózny, no ja by som radšej góly dával hokejkou. Určite som ho nechcel takto streliť, od hornej žŕdky sa mi puk odrazil do hlavy a padlo to tam."

Michal Handzuš, útočník B. Bystrice: "Hrali sme dobre, hlavne prvú a tretiu tretinu. Aj Nitra mala šance, najmä v druhej časti, my sme sa presadili nátlakovou hrou, toto je cesta, akou by sme chceli pokračovať. Z mojej strany to ešte nebolo bohviečo, no chalani hrali super a o tom je tím, že raz zaberie jeden, raz druhý."

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk