HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slovan vonku zatiaľ stopercentný, Novák: Premiérový gól venujem Filipkovi
zdroj: hcslovan.sk

Slovan vonku zatiaľ stopercentný, Novák: Premiérový gól venujem Filipkovi

"Gól by som chcel venovať svojmu synovi Filipkovi. Myslím, že dnes môžeme byť veľmi spokojní. Viťaz nám situáciu trochu uľahčil, pretože nehral práve najlepšie," uviedol Novák

Hokejisti Slovana Bratislava odštartovali svoj prvý trip v novej sezóne KHL na jednotku. Po víťazstve na ľade Dinama Moskva 2:1 získali všetky tri body aj v sobotňajšom súboji s Viťazom Moskovská oblasť a vonku sú tak naďalej stopercentní. Na konte majú v tomto ročníku spolu štyri víťazstvá a tri prehry.

Slovan na štadióne Viťaza rozhodol o svojom triumfe už v prvých dvoch tretinách, po ktorých mal suverénny náskok 4:0. "Odohrali sme veľmi dobrý zápas, prvé dve tretiny boli z našej strany výborné," zdôraznil pre oficiálnu webstránku Slovana autor tretieho gólu Andrej Šťastný. "Trochu škoda tých dvoch gólov v závere, zápas sa zdramatizoval, ale celkovo si myslím, že sme boli lepšie mužstvo. Dva zápasy vonku - šesť bodov, to je super a samozrejme ideme ďalej."

Premiérový zásah v "belasom" drese zaznamenal český obranca Filip Novák, ktorý v deviatej minúte otvoril skóre zápasu: "Gól by som chcel venovať svojmu synovi Filipkovi. Pri mojom góle obrovskú prácu urobil Venco Nedorost, ktorý pred bránkou parádne clonil, otočil sa v poslednej chvíli, takže gólman nemal veľkú šancu tú strelu vidieť, aj keď nebola veľmi rýchla. Myslím, že dnes môžeme byť veľmi spokojní. Viťaz nám situáciu trochu uľahčil, pretože nehral práve najlepšie. Teraz sa budeme maximálne sústrediť, aby sme sa z tohto tripu vrátili s plným bodovým ziskom."

{+T146081}

Slovinský útočník Rok Tičar si pripísal v sobotu gól a asistenciu. "Zápas sme začali veľmi dobre. Do bodky sme plnili to, čo sme si povedali na predzápasovej porade, pričom to boli všetko veci, ktoré fungovali v náš prospech v zápasoch, ktoré sa nám doteraz vydarili. Snažili sme sa čo najviac strieľať na bránku, v dôležitých okamihoch sme skórovali, na druhej strane nás hlavne v druhej časti zápasu podržala obrana a brankár," vyzdvihol Tičar kľúč k úspechu. "Do tretej tretiny na nás trochu vybehli, oveľa lepšie korčuľovali, bolo na nich vidieť, že zápas nevzdávajú a pokúsia sa skóre zrovnať. Zostali sme však koncentrovaní až do konca a vezieme si odtiaľto veľmi dôležité tri body."

Zaslúžený triumf pečatil 33 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Milan Bartovič: "Myslím, že sme odohrali dobrý zápas. Výborne sme korčuľovali a v prvých 40 minútach sme ich nepustili prakticky k ničomu. Za stavu 4:0 sa predsa len trochu vrátili do zápasu, trávili podstatne viac času v našom obrannom pásme, z čoho rezultovali aj ich dva góly, ale celkovo to bol z našej strany dobrý výkon a máme zaslúžené víťazstvo."

Trojzápasový trip po klziskách súperov zavŕši Slovan v pondelok 14. septembra na ľade Medveščaku Záhreb.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk