HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košice povedie Čada, Bakoš: Dokonale pozná prostredie
zdroj: jäzva

Košice povedie Čada, Bakoš: Dokonale pozná prostredie

„Dokonale pozná prostredie aj chlapcov v mužstve. Sme radi, že sme sa dohodli tak rýchlo. Jeho asistentom bude tréner z našej domácej liahne Marcel Šimurda," vyjadril sa generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš

Po tom, ako sa vedenie HC Košice rozhodlo nepokračovať v spolupráci s trénermi Petrom Oremusom a Romanom Šimíčkom kvôli neuspokojivým výkonom, špekulovalo sa, kto sa stane novým koučom "Oceliarov". Odpoveď už poznáme. Do klubu sa vracia skúsený 62-ročný kormidelník Rostislav Čada, jeho asistentom bude 34-ročný bývalý útočník a košický hokejista, doterajší tréner mládežníckych družstiev HC Košice Marcel Šimurda.

„Rostislav Čada bol najhorúcejším kandidátom na uvoľnenú pozíciu hlavného trénera. Dokonale pozná prostredie aj chlapcov v mužstve. Sme radi, že sme sa dohodli tak rýchlo. Jeho asistentom bude tréner z našej domácej liahne Marcel Šimurda," vyjadril sa pre klubový web generálny manažér HC Košice Juraj Bakoš.

S menom Rostislava Čadu sa spájajú viaceré úspechy Oceliarov, keď v sezóne 2007/2008 doviedol mužstvo do pamätného finále so Slovanom Bratislava a v sezónach 2009/2010 a 2010/2011 zavŕšil majstrovský hetrik Košíc. Ako informuje hckosice.sk, Rostislav Čada sa predstaví už na utorňajšom dopoludňajšom tréningu A-mužstva HC Košice.

Košice sa po 10. kole nachádzajú až na deviatom mieste Tipsport Ligy so ziskom jedenástich bodov. V desiatich zápasoch dokázali iba dvakrát bodovať naplno a na konte majú až sedem prehier. V utorok sa po prehre 0:3 na ľade AIK Skelleftea skončilo ich účinkovanie v hokejovej Lige majstrov.

Tréner Oremus a jeho asistent Šimíček prišli do košického klubu v januári 2015 po tom, čo nahradili Antona Tomka a Pavla Zůbeka. S Košičanmi sa následne stali víťazmi základnej časti a uspeli aj vo finálovej sérii proti Banskej Bystrici.

Rostislav Čada sa do najvyššej slovenskej súťaže vracia po štyroch rokoch. Prvýkrát sa v nej objavil ešte v sezóne 2006/2007, kedy viedol Slovan Bratislava. V nasledujúcej sezóne sa objavil na lavičke HC Košice a na východ Slovenska sa po ročnej zastávke v švajčiarskom klube HC Ambri-Piotta vrátil pred sezónou 2009/2010. V nej sa s Košičanmi tešil z majstrovského titulu, ktorý oceliari pod Čadovým vedením v ďalšej sezóne obhájili a skompletizovali tým zlatý hetrik.

Čadove ďalšie kroky smerovali do klubu účastníka KHL Avangard Omsk. Po sezóne v Omsku sa upísal Slovanu Bratislava. Slovenského zástupcu v nadnárodnej súťaži viedol dva a pol roka, no v septembri 2014 v klube na vlastnú žiadosť skončil. Neskôr sa upísal českému extraligistovi z Liberca, no na lavičke "bílých tigrov" skončil v januári 2015 zo zdravotných dôvodov. Informácie pochádzajú z TASR.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

ProFutbal.sk