HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Lukáš Novák z Nitry na hosťovanie do Trenčína
zdroj: jäzva

Lukáš Novák z Nitry na hosťovanie do Trenčína

Slovenský hokejista Lukáš Novák odišiel z HK Nitra na hosťovanie do Dukly Trenčín.

Slovenský hokejista Lukáš Novák odišiel z HK Nitra na hosťovanie do Dukly Trenčín. Pod Čákovým hradom, kde by mal na základe dohody oboch klubov pôsobiť do 15. februára, si od neho sľubujú najmä prelomenie streleckého trápenia.

Dvadsaťdeväťročný krídelník strelil v uplynulých dvoch ročníkoch v Nitre dovedna 57 gólov, no v prebiehajúcej sezóne sa mu zatiaľ veľmi nedarí. V 17-tich dueloch má na konte len tri presné zásahy. "V tejto sezóne sme neboli spokojní s Lukášovými výkonmi. Posielame ho teda na hosťovanie do Trenčína do konca prestupového obdobia, teda do 15. februára. Jeho výkony budeme sledovať a v prípade potreby si ho môžeme v polovici februára stiahnuť naspäť. Uvidíme, aká vtedy bude situácia v našom tíme," povedal na oficiálnom webe nitrianskeho klubu riaditeľ Miroslav Kováčik.

Trenčania vstúpili do tipsportligovej sezóny na výbornú a po niekoľkých kolách sa ocitli na čele tabuľky. V uplynulých dueloch sa však dostali do výsledkovej krízy, počas ktorej nezvládli dobre rozohrané stretnutia dotiahnuť do víťazného konca alebo prehrali vysoko 0:8 v Banskej Bystrici, respektíve 0:6 v Košiciach. "Strelecky sme sa trápili a potrebovali sme oživiť útok. S Nitrou sme sa teda dohodli na hosťovaní útočníka Lukáša Nováka do 15. februára. Jeho ďalšie zotrvanie po tomto dátume bude záležať na dohode klubov," dodal generálny manažér a tréner Dukly Ján Kobezda.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk