Hokej.sk Hokej.sk

Eurolanche pripravuje ôsmu inváziu, o jeho slovenskom zakladateľovi píše Hockey News
zdroj:

Eurolanche pripravuje ôsmu inváziu, o jeho slovenskom zakladateľovi píše Hockey News

Aj na našom webe ste sa mohli v minulosti dočítať o európskom fanklube Colorada Avalanche, ktorý založil Bratislavčan Dávid Púchovský a ktorý organizuje zájazdy na zápasy "lavín".

Aj na našom webe ste sa mohli v minulosti dočítať o európskom fanklube Colorada Avalanche, ktorý založil Bratislavčan Dávid Púchovský a ktorý organizuje zájazdy na zápasy "lavín".  Najnovšie o aktivitách mladého Slováka píše i prestížny zámorský magazín The Hockey News.

Zakladateľ fanklubu Eurolanche v článku hovorí, že fanklub zriadený v roku 2007 pôsobí momentálne v 36 štátoch a združuje 530 členov.

"Fanúšikom Colorada som sa stal v roku 2000, ale svoj prvý zápas som videl až o tri roky neskôr. Dôvod je jednoduchý, nemal som pripojenie na internet, nič. Nemal som to teda kde sledovať. Moje informácie pochádzali len z článkov a výsledkov v televízii," hovorí 25-ročný Púchovský.

Stránka Eurolanche.com publikuje články, rozhovory a analýzy v deviatich jazykoch. Pomáhajú mu i skúsenosti s novinárčinou, veď v minulosti pôsobil v denníku Nový Čas, pričom v rámci tajnej operácie pomohol prinavrátiť na Slovensko tri unesené deti. "Ich únoscov sme lokalizovali v Paname. Vycestovali sme tam na dva týždne a v tajnosti sme deti priviezli domov. Teraz sú už v poriadku a únoscovia sú vo väzení," uviedol Púchovský, ktorý napísal o celej operácii knihu s názvom Unesené.

Medzi najdôležitejšie iniciatívy Eurolanche patria výjazdy do Denveru, ktoré fanklub označuje ako "invázie". Prvá sa uskutočnila už v roku 2008, kedy vycestoval Dávid s dvomi kamarátmi z Rakúska cez Nemecko do Houstonu a odtiaľ do Denveru. Celkovo trvala cesta na zápas Avalanche 30 hodín. Vďaka PR oddeleniu Colorada dostali k dispozícii zadarmo vstupenky a po stretnutí sa mohli stretnúť s členmi tímu.

Púchovský si na svoj prvý zápas v Colorade spomína veľmi dobre. Avalanche vyhrali 27. decembra 2008 nad Detroitom 4:3, pričom úvodný gól strelil Ruslan Salej a k víťazstvu v nájazdoch im pomohol slovenský brankár Peter Budaj. 

Eurolanche sa momentálne pripravuje na už ôsmu inváziu, ktorá má byť najväčšou zo všetkých. Fanklub strávi v USA dva týždne a zúčastní sa i zápasu Stadium Series proti Red Wings. Na cestu sa vydá až dvanásť členov, čo bude rekord fanklubu.

Pre Dávida Púchovského pôjde už o jubilejný 40. zápas Colorada, ktorý uvidí na vlastné oči. "Ak sa chlapci dostanú do finále Stanleyho pohára, tak sa určite vrátime. Ak by som mal istotu, že kvôli tej ceste neprídem o prácu, tak by som pricestoval určite aspoň na dva zápasy," dodal Dávid Púchovský s úsmevom pre The Hockey News.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Colorado

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk