HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Slováci oslávia Silvestra regeneráciou, Bokroš: "Oslavy nebudú"
zdroj: TASR

Slováci oslávia Silvestra regeneráciou, Bokroš: "Oslavy nebudú"

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zakončili svoje účinkovanie v základnej B-skupine na juniorských MS vo fínskych Helsinkách prehrou s Ruskom 1:2.

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov zakončili svoje účinkovanie v základnej B-skupine na juniorských MS vo fínskych Helsinkách prehrou s Ruskom 1:2. Už pred zápasom bolo jasné, že zverenci trénera Ernesta Bokroša postúpili do štvrťfinále šampionátu zo štvrtého miesta v skupine a v boji o semifinále nastúpia v sobotu 2. januára proti Švédsku.

Proti zbornej, ktorá vo Fínsku obhajuje strieborné medaily z vlaňajších MSJ v Kanade, predviedli mladí Slováci solídny defenzívy výkon. S favoritom hrali vyrovnanú partiu a zbrane nezložili ani za nepriaznivého stavu 0:2. V 36. minúte sa im podarilo znížiť zásluhou kapitána Christiána Jaroša a na dostrel sa držali celú tretiu tretinu, ktorú zvládli o poznanie lepšie ako v stredajšom súboji proti domácemu Fínsku. Výkon tímu sa pozdával aj koučovi Bokrošovi. "Som rád, že chlapci pristúpili aj k tomuto stretnutiu s plnou vážnosťou, aj keď už tento zápas pre nás nič neriešil. My sme vedeli svoju pozíciu, že skončíme v skupine štvrtí a že budeme hrať proti Švédom. V zápase bolo veľa pozitív, hlavne brankár a obrana. Škoda, že náš útok sa stále nemôže nájsť a to sa prejavuje aj v presilových hrách. Dnes sme ich nevyužili viacero, vrátane tej piatich proti trom," povedal Bokroš pre TASR. S vystúpením v základnej B-skupine bol spokojný. "Okrem jednej tretiny, ktorú sme s Fínmi prehrali 1:5, sme základnú skupinu zvládli na veľmi slušnej úrovni. Či už to bol zápas s Bieloruskom, Českom, či dnešný duel s Ruskom i dve tretiny s Fínskom. Takže základný cieľ, ktorý sme si dali - postúpiť z tejto skupiny, sme splnili. Teraz nás čaká v zápase o bytí či nebytí súper zo Švédska. V Hartwall Aréne sa balíme a presúvame sa do druhej haly, kde zohráme štvrťfinále," dodal kouč SR 20.

Koniec roka 2015 oslávia mladí slovenskí hokejisti výdatnou regeneráciou. "Odohrali sme štyri náročné stretnutia za päť dní. Hráči budú postupne po päťkách chodiť na regeneráciu. Silvestra sme zrušili už pred rokom a nikto ho tu oslavovať nebude ani dnes," zdôraznil Bokroš.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS 2016

Pozri viac

ProFutbal.sk