HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Halák je po zranení fit, mal by chytať proti Washingtonu
zdroj: TASR/AP

Halák je po zranení fit, mal by chytať proti Washingtonu

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák z New Yorku Islanders je pripravený opäť nastúpiť za svoj tím.

Slovenský hokejový brankár Jaroslav Halák z New Yorku Islanders je pripravený opäť nastúpiť za svoj tím. Vedenie "ostrovanov" ho stiahlo z listiny zranených hráčov a v utorok absolvoval s mužstvom kompletný tréning. Informovala o tom oficiálna webstránka zámorskej NHL.

Bratislavský rodák pauzoval od 21. decembra pre bližšie nešpecifikované zranenie hornej časti tela. Počas jeho absencie ho v bránke zastupoval Nemec Thomas Greiss, ktorému sa však najmä v ostatných dvoch zápasoch veľmi nedarilo.

Halák by mal podľa zámorských médií chytať už v noci na piatok, keď Islanders privítajú v Barclays Center Washington Capitals. Po aktivácii slovenského brankára poslali Newyorčania späť na farmu do Bridgeportu mladého Christophera Gibsona, ktorý dočasne zaskakoval ako dvojka.

Tridsaťročný Halák má v tejto sezóne bilanciu 10-6-3, pričom dosiahol úspešnosť zákrokov 92,3 percenta a priemer 2,09 inkasovaného gólu na zápas. Jeho nemecký náhradník má bilanciu 12-6-2 s 92,8-percentnou úspešnosťou a gólovým priemerom 2,33.

Najnovšie z klubu: NY Islanders

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk