HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tomáš Halász: Žiadna nula nie je zadarmo
zdroj: jäzva

Tomáš Halász: Žiadna nula nie je zadarmo

Košice mieria nezadržateľne za víťazstvom v základnej časti. Nedeľňajšie víťazstvo 3:0 na ľade Trenčína bolo už štrnástym v rade.

Košice mieria nezadržateľne za víťazstvom v základnej časti. Nedeľňajšie víťazstvo 3:0 na ľade Trenčína bolo už štrnástym v rade.

"My to nepočítame, ale každý nám to pripomína. Je to pekná séria a ostáva veriť, že bude čo najdlhšia. Ideálne až do konca," pousmial sa útočník Richard Jenčík. Tomáš Hrnka nadviazal: "Je to pekné číselko. Dúfam, že ho ešte vylepšíme."

Výsledok 3:0 pod Čákovým hradom pôsobí presvedčivo, faktom je, že až do gólu Tibora Vargu v 42. minúte bol stav bezgólový a ďalšie dva presné zásahy pridali "oceliari" až pri záverečnej power play Dukly.

"Hecovali sme sa, že ten gól dáme a prvoradé bolo vyhnúť sa nejakej fatálnej chybe. Vedeli sme, že ten jeden gól dáme vždy a tak musíme byť trpezliví," poznamenal Hrnka.

Základom úspechu bol bezchybný výkon brankára Tomáša Halásza, ktorý vychytal svoju štvrtú nulu sezóny.

"Zo začiatku to bolo obojstranne opatrné, my sme tam mali jednu väčšiu šancu. Myslím si, že sme mali istú hernú prevahu, ale nedostávali sme sa do výraznejších príležitostí. Dôležité bolo, že sme do ničoho nepustili ani Trenčín. Gólom na 1:0 sme to zlomili a hoci sme čakali nejaký tlak Dukly, ten neprišiel a ukontrolovali sme si to," zhodnotil košický brankár, podľa ktorého sa v zápase prejavila i kondičná prevaha "oceliarov". "Bolo cítiť, že kondične na nás nestíhajú a mali aj dosť zranených. Škoda, že sme ten gól nestrelili skôr, pretože výsledok mohol byť aj priaznivejší už oveľa skôr."

Napriek slovám o minime gólových šancí Dukly nepovažuje tento shutout za jednoduchý. "Žiadna nula nie je zadarmo. Mal som možno len osemnásť striel, ale z každej môže padnúť gól. Takéto zápasy nie sú u brankárov obľúbené a sú náročné hlavne na koncentráciu."

Po zranení Marcela Melicherčíka podáva Halász veľmi spoľahlivé výkony. Krátko po podpise zmluvy v Košiciach mohol byť pritom chvíľu sklamaný, veď tesne potom obdržal ponuku z českej extraligy a po boku Melicherčíka nechytával. "Vopred nikdy neviete ako sa veci vyvinú. Ja som rád, že mi dali Košice opäť šancu a že si môžem užívať jazdu na víťaznej vlne. Nepovedal by som, že som už jednotka. Marcel má menšie zranenie a tak chytám momentálne ja. Vždy je to o zdravotnom stave a aktuálnej forme," dodal T. Halász pre hokej.sk.

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk