HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Prvoligové finále bojom o zlato i prípravou na baráž
zdroj: jäzva

Prvoligové finále bojom o zlato i prípravou na baráž

Prvoligová sezóna speje do finále. Stredajší zápas v bardejovskej Edymax aréne otvorí sériu, ktorej víťaz obdrží víťazný pohár. Do baráže o postup do najvyššej súťaže však zamieria obaja. Bardejov i Nové Zámky.

HC 46 BEMACO BARDEJOV - HC NOVÉ ZÁMKY

Termíny série: 2. a 3. marec (Bardejov), 6., prípadne 7. marec (Nové Zámky), 9. marec (Bardejov)

Prvoligová sezóna speje do finále. Stredajší zápas v bardejovskej Edymax aréne otvorí sériu, ktorej víťaz obdrží víťazný pohár. Do baráže o postup do najvyššej súťaže však zamieria obaja. Bardejov i Nové Zámky.

"Niekto si môže naozaj povedať, že finále bude len formalitou. Titul je ale určite lákavý pre obe strany," upozorňuje obranca Nových Zámkov Martin Chovan. "Iste, možno by bolo dobré nevyšťaviť sa na doraz a pošetriť sily na dôležitejšiu baráž, takto k tomu ale pristúpiť nemôžeme. Vieme, že keď poľavíte a snažíte sa oklamať osobné súboje, koledujete si o zranenie. Veci ako podcenenie a vypúšťanie sa v hokeji nevyplácajú. Musíme ísť naplno.

Rovnako vníma situáciu aj útočník Bardejova Filip Vaško: "Je to iné, ale stále sa hrá o veľkú prestíž. Verím, že to nebude len také finále, aby bolo. Chceme to vyhrať hlavne pre našich divákov a určite sa pôjde naplno. Pred barážou si chceme vytvoriť potrebnú pohodu a pred súpermi si vytvoriť istý rešpekt. S Novými Zámkami sa poznáme dokonale a pôjde už len o to, zvládnuť to takticky"

Pred play-off sa očakávala veľká vyrovnanosť, každá z doterajších sérií ale skončila postupom v základnej časti vyššie postaveného tímu. O zlato tak zabojujú tí, ktorí dominovali počas celej sezóny.

"Proti Bardejovu sme už odohrali toľko zápasov, že sa navzájom dobre poznáme. Teraz už pôjde len o momentálnu formu a aktuálne zvládnutie jednotlivých zápasov. Poznáme ich silu, oni poznajú tú našu. Nejaká takticka schovávačka teda už ani možná nie je. Určite sa bude hrať rýchly hokej. Bardejov je známy mladým mužstvom, ktoré si zakladá na korčuľovaní. Dovolím si povedať, že ak nám zachytá brankár, tak máme lepšie mužstvo ako oni. Chceme vyhrať!" dušuje sa M. Chovan.

Vyhrať chcú i Hornošarišania, ktorí sú si zároveň dobre vedomí sily súpera. Káder Nových Zámkov obsahuje vyše dvadsať hráčov s extraligovými skúsenosťami. "Ich sila je určite veľká. Majú tam množstvo hráčov s extraligovými a medzinárodnými skúsenosťami. My sme naopak veľmi mladý tím. Našou výhodou by tak mala byť rýchlosť a korčuľovanie. Majú výborného brankára, ale aj náš Stano Škorvánek zachytal na svoj mladý vek v semifinále parádne. Poctivo sa pripravíme a mala by to byť pekná séria. Máme rešpekt, ale nebojíme sa," pridal Vaško.

Na oboch stranách nájdeme zvučné osobnosti. Začína to už pri trénerských dvojiciach. Bardejov vedú Anton Tomko a Jánom Vodilom, hre Nových Zámkov vtlačili svoju pečať Miroslav Chudý a Jaroslav Török. Najproduktívnejším hráčom tímu z juhu Slovenska je 64 bodový Albín Podstavek, spomínaný Martin Chovan je so ziskom 51 bodov najproduktívnejším obrancom ligy. V prvej desiatke kanadského bodovania súťaže napočítame až troch hráčov Bardejova. Sú nimi Marcel Baláž (54 bodov), Jakub Linet a Martin Kalináč (obaja 52 bodov). Najlepšími strelcami svojich tímov sú 29-gólový Baláž a 26-gólový Podstavek. Kľúčový môže byť mikrosúboj brankárov. Nové Zámky disponujú istotou menom Ján Chovan, potrebnými skúsenosťami disponuje i Matej Kristín. Väčšiu časť bardejovskej sezóny odchytal v pozícii jednotky Richard Sabol, v play-off ale chytil šancu za pačesy 20-ročný mladík Stanislav Škorvánek.

Bardejov oslavoval prvoligový titul už trikrát, nováčik z Nových Zámkov dosiahol svoj najväčší úspech práve čerstvým postupom do finále. Vo vzájomných zápasoch v základnej časti išlo zakaždým o veľmi vyrovnané partie, v troch zo štyroch prípadoch sa napokon tešili Nové Zámky.

HC 46 Bemaco Bardejov - HK Nové Zámky

Vzájomné zápasy: 8 3 (0/0) - 0 - 5 (1/1) 20:24

2015-16: 2:3sn, 4:2, 3:4pp, 1:2
2008-09: 3:2, 0:3
2007-08: 4:6, 3:2

Hrubým písmom sú označené zápasy hrané doma.
V sumáre zápasov sú v zátvorke uvedené výhry resp. prehry po predlzeni/nájazdoch.

Náš tip série: 2:3 pre Nové Zámky

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk