HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Arné musí pokračovať ďalej, titul nezíska ani tento rok. Usmieva sa Lukáš Jurík
zdroj: jäzva

Arné musí pokračovať ďalej, titul nezíska ani tento rok. Usmieva sa Lukáš Jurík

"Môžem povedať, že si nepamätám, aby sme tu mali také štyri vyrovnané päťky. To by mala byť naša výhoda a ostáva veriť, že budú mať všetky formácie správu formu," hovorí Lukáš Jurík pre hokej.sk

Sezónu 2015-16 odštartoval Lukáš Jurík v českej Slávii Praha. Po zranení ale doplácal na stratu dôvery zo strany trénera a tak sa vrátil do materského Zvolena. Tridsaťštyriročný útočník pod Pustým hradom tradične pookrial a v šestnástich zápasoch zaznamenal šestnásť bodov (9 gólov a sedem asistencií). Do play-off vstúpi rovnako ako pred rokom sériou proti Popradu.

Lukáš, zhodnoťme si najprv základnú časť z pohľadu Zvolena. Aká bola?

Lukáš Jurík: Po návrate zo Slávie som naskakoval na rozbehnutý vlak a musím povedať, že mužstvo odvádzalo výbornú prácu. Počas celej sezóny sa držal Zvolen hore a vyhol sa vážnejším krízam. Druhé miesto nám ušlo veľmi tesne, ale nie je to nejaká tragédia. Zvolen bol v popredí všetkých štatistických ukazovateľov a v podstate sme spokojní. To podstatné príde teraz.

Zvolen nastrieľal v základnej časti najviac gólov a o útoku HKm sa preto hovorí ako o najlepšom v súťaži. Ako vnímate túto silu?

Vieme o nej, ale podstatné ju bude ukázať v play-off. Môžem ale povedať, že si nepamätám, aby sme tu mali také štyri vyrovnané päťky. To by mala byť naša výhoda a ostáva veriť, že budú mať všetky formácie správu formu.

Hovorí sa, že útok vyhráva zápasy a obrana série. Čo Vy na to?

Niečo na tom určite bude, pretože v play-off sa hrá vždy opatrnejší a taktickejší hokej. My sme sa na to ale pripravovali a nehráme nejaký hurá hokej. Snažíme sa o zodpovedný prístup a tú svoju ofenzívnu silu by sme mali využívať najmä v presilových hrách. To sú spravidla detaily, ktoré rozhodujú vyrovnané zápasy.

Ďalšia múdrosť hovorí, že v play-off sú spravidla úspešní skúsení brankári. Zvládne to mladý Samuel Baroš?

My mu určite veríme. Potrebné skúsenosti v play-off nabral už vlani a to je plus. Počas celej sezóny bol konzistentný a dostal sa až do reprezentácie. Okrem toho má kvalitnú dvojku, veď posledné dva zápasy odchytal veľmi dobre Igor Cibuľa. V tíme máme dokonca aj veľmi slušnú trojku. V tomto smere teda nejakú slabinu nevidím.

Vo štvrťfinále vás čaká rovnako ako vlani Poprad. Vtedy ste prehrali hneď prvý domáci zápas a napokon ste ťahali za kratší koniec aj celkovo. Ako si na to spomínate?

Ten prvý zápas nám vtedy nevyšiel a teraz by sme to chceli zvládnuť lepšie. Ideálne je vždy začať sériu dvoma domácimi víťazstvami. Samotné mužstvá sú teraz v trochu inej pozícii. Vlani sme mali skúsenejší tím, teraz sme skôr mladší a dravejší. Mužstvo lepšie korčuľuje a to by mohlo na Poprad platiť. Všetku svoju pozornosť teraz sústredíme na prvý zápas.

{+t154365}

Cítite silnú motiváciu vrátiť Popradu minuloročné vyradenie?

Máme im čo vracať, ale neberieme to ako nejakú odplatu. To čo bolo vlani, to je už história. Zbytočne sa trápiť spomienkami. Faktom je, že im máme čo vracať a ja verím v úspešný koniec série.

Pamätáte si ešte na siedmy zápas, v ktorom ste prehrali 0:1 gólom Richarda Rapáča v sérii samostatných nájazdov?

Na také zápasy sa nezabúda a aj preto som rád, že kompetentní zmenili pravidlá. Ak by nastal taký prípad teraz, tak by sa nájazdy nekonali a rozhodoval by zlatý gól. To je podľa mňa spravodlivejšie rozuzlenie. Vlani to bolo pre nás veľmi smutné a nepríjemné. Hokej ale prináša i také skúsenosti. Verím, že tento rok budeme šťastnejší my.

Ako vnímate Poprad ako súpera? Vnímali ste finančné problémy Kamzíkov?

Peniaze zápasy nevyhrávajú a sú to také bočné veci, ktoré si my všímať nemôžeme. Každý má svoje problémy a Poprad bol vždy nepríjemným a nevyspytateľným súperom. Pripravujeme sa preto s maximálnou zodpovednosťou.

Aký rituál pripravuje zvolenská šatňa?

Zatiaľ nič špeciálne. Ono to vždy prichádza až s postupom play-off. Holenie je klasika, ak by sme postúpili do ďalšieho kola, tak možno vymyslíme i niečo ďalšie.

Cítite v šatni niečo, čo by pripomínalo majstrovskú sezónu spred troch rokov?

Pravdou je, že to mužstvo má silu, ktorú vnímam už od svojho návratu. Všetci veria, že by sme mohli ísť ďaleko, ale nikto z nás to neporovnáva s majstrovskou sezónou. Tam sme boli od začiatku na čele súťaže, uvidíme čo predvedieme v play-off teraz.

Na záver jedna otázka na odľahčenie. Nemrzelo by Vás, že by ste zmarili Arnemu Krotákovi sen o titule aj v jeho 26. profesionálnej sezóne?

Chacha, Arne je nezmar a ja mu ešte doprajem pekných pár rôčkov v extralige. Hrá stále výborne a nech to ešte pokojne potiahne a skúsi zabojovať o titul v niektorej z ďalších sezón. V tejto mu to jednoducho dovoliť nemôžeme.

 

 

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk