HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Dukla proti Bystrici lepšie výsledkovo, no horšie štatisticky
zdroj: TASR

Dukla proti Bystrici lepšie výsledkovo, no horšie štatisticky

Za dvadsaťjeden rokov najvyššej domácej súťaže sa v play off nestretli ani raz, teraz si zmerajú sily druhýkrát za sebou.

Za dvadsaťjeden rokov najvyššej domácej súťaže sa v play off nestretli ani raz, teraz si zmerajú sily druhýkrát za sebou. Štvrťfinálová séria medzi HC05 Banská Bystrica a Duklou Trenčín by mala byť vzhľadom na papierové predpoklady a tabuľkové umiestnenie najvyrovnanejšia. Hoci počet víťazstiev v základnej časti vyznieva lepšie pre Trenčanov, štatisticky sú na tom horšie.

Pred rokom bola v pozícii favorita Banská Bystrica. Svoju úlohu zvládla, hoci mladý trenčiansky káder jej nepredal kožu lacno. V štyroch z piatich duelov bol "baranom" výsledkovo vyrovnaným súperom, herne však zaostal. Triumfom 5:4 po nájazdoch vo štvrtom vzájomnom zápase oddialil Dukle koniec sezóny obranca Martin Dudáš a hoci v nasledujúcom dueli pod Urpínom "žltočervení" dlho vzdorovali, napokon bystrický nápor neustáli.

Vzájomný zápasový kalendár z prebiehajúceho ročníka hovorí v prospech Dukly. Doma bola proti Bystrici stopercentná, keď triumfovala postupne 3:2 pp a sn, 3:1 a 4:2. Pod Urpínom mala výrazne horšiu bilanciu, dve vysoké prehry 0:8 a 3:6 sčasti napravilo len víťazstvo 3:1 v závere kalendárneho roka. Skóre hovorí zasa v prospech stredoslovenského mužstva v pomere 20:16.

Jedným z rozhodujúcich štatistických aspektov v dueloch play off môžu byť presilovky. Kým "barani" boli po základnej časti v ich využívaní na takmer 20-tich percentách, Trenčínu patrila po odstúpení Skalice zo súťaže posledná deviata priečka s 13,14 percentami. Ak by aj "žltočervení" zlepšili svoju hru v početnej prevahe, góly sa im budú strieľať ťažko, keďže HC05 bol druhým najlepším tímom v oslabení (úspešnosť 86,50 percent). Dukla bola opäť výrazne horšia, skončila na ôsmom mieste s 84,48 úspešnosťou.

Bystrickú ofenzívu povedú Juraj Majdan s Lukášom Hvilom, ktorí sa ocitli v TOP 3 produktivity celej súťaže. Najlepší Trenčan Jakub Gašparovič aj v tejto štatistike hlboko zaostal. Okrem iného bude mať séria špecifický náboj aj z hľadiska počtu osobností na ľade. Na bystrickej strane by sa mal po dlhšej pauze vrátiť do hry Michal Handzuš, dres Dukly si oblečú skúsení borci Jozef Stümpel a Róbert Petrovický.

 

Banská Bystrica - Trenčín v play off:


2014/2015, štvrťfinále: Bystrica 4:1 na zápasy

Vzájomné zápasy v prebiehajúcej sezóne z pohľadu Banskej Bystrice: 2:3 pp a sn (v), 8:0 (d), 1:3 (v), 1:3 (d), 2:4 (v), 6:3 (d)

Kompletný program štvrťfinálovej série:


1. zápas, 13. marca: Banská Bystrica - Trenčín
2. zápas, 14. marca: Banská Bystrica - Trenčín
3. zápas, 17. marca: Trenčín - Banská Bystrica
4. zápas, 18. marca: Trenčín - Banská Bystrica
prípadne
5. zápas, 20. marca: Banská Bystrica - Trenčín
6. zápas, 22. marca: Trenčín - Banská Bystrica
7. zápas, 24. marca: Banská Bystrica - Trenčín
ky

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk