HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Róbert Huna so sladkokyslým hetrikom
zdroj: TASR

Róbert Huna so sladkokyslým hetrikom

"Ja som mal pred sebou už iba prázdnu bránku," hovorí Róbert Huna

Žilinskí "vlci" avizovali už pred štvrťfinále, že Nitra to s nimi ľahké mať nebude. V prvom zápase na jej pôde to tak aj naozaj vyzeralo. Rozhodovalo sa až po predĺžení a hostia sa dokonca na horúcej nitrianskej pôde aj ujali vedenia. Od triumfu, ktorý by bol enormným prekvapením, ich teda nedelilo veľa.

"Hrali sme dobre. Dokázali sme skórovať, dokonca sme aj vyhrávali. V predĺžení nám ale chýbalo kúsok šťastia, ktoré by rozhodlo zápas. Nedali sme gól do prázdnej bránky a následne sme inkasovali," skonštatoval po zápase sklamaný Róbert Huna.

Ten sa zapísal ako prvý strelec hetriku v play-off. Úsmev na tvári mu ale nevyčaroval ani ten.

"Musím sa poďakovať spoluhráčom. Výborne mi to tam poprihrávali. Škoda, že góly nestačili na víťazstvo," znejú slová skúseného zakončovateľa.

Práve vďaka Hunovmu hetriku boli Žilinčania dlho v hre o možnosť ujať sa vedenia v sérii.

"Keď som sa dostal k puku, mal som pred sebou takmer prázdnu bránku. Pre mňa už nebolo ťažké skórovať. Náročná bola práca za tým," skromne vraví trojgólový strelec.

V piatok rozhodovali presilové hry a zrejme to tak bude vyzerať aj naďalej. Neboli to však iba domáci, kto dokázal príležitosti využiť.

"Tieto veci sme trénovali počas celého týždňa. Konečne nám to aj vyšlo a dokázali sme skórovať," znie aspoň čiastočná úľava od Róberta Hunu.

"Vlci" teda kožu nepredali lacno, ale od spokojnosti boli stále jeden gól. Svoje zbrane však neskladajú

"V sobotu je pred nami nový zápas. Musíme to teraz rýchlo hodiť za hlavu a posnažiť sa spraviť všetko preto, aby sme vyhrali a vyrovnali," dodáva zatiaľ jediný žilinský strelec.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk