HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Favoritom by mala byť Banská Bystrica, no vzájomné súboje to nepotvrdzujú
zdroj: TASR

Favoritom by mala byť Banská Bystrica, no vzájomné súboje to nepotvrdzujú

Jeden sa umiestnil vyššie v základnej časti, druhému šli lepšie vzájomné súboje

Jeden sa umiestnil vyššie v základnej časti, druhému šli lepšie vzájomné súboje. Oba tímy hrajú podobným štýlom a oba majú ako skúsených hráčov, tak aj mladíkov. Ako dopadne súboj Banskobystričanov s trenčianskou Duklou?

HC’05 iClinic Banská Bystrica – Dukla Trenčín

Brankári:

Jasnou jednotkou v bránke B.Bystrice by mal byť Jason Bacashihua. Má skvelé štatistiky, odchytal väčšinu stretnutí a jeho tím sa má na koho v bránke spoľahnúť. Úspešnosť zásahov cez 92 percent a približne dva inkasované góly na zápas sú skvelou vizitkou. Bystričania pritom majú i kvalitných náhradníkov v podobe Košarišťana, či Corbeila. V tomto smere sa Stredoslováci obávať nemusia.

Zle na tom ale nie je ani Dukla. Jan Chábera podával počas celého ročníka zodpovedné výkony a Trenčín sa na neho v takmer v každom stretnutí mohol spoľahnúť. Úspešnosť zákrokov 91,74 percenta je porovnateľne kvalitná a zle na tom nie je ani trenčianska dvojka – Peter Kutej.

Obrana:

Skúsenosti v obrane „baranov“ bude určite rozdávať najmä Ivan ďatelinka, v produktivite by nemal zaostať Šmach a najmä jeden z top obrancov súťaže Fredrik Sandgren. Bystrica inkasovala za celú základnú časť iba 115 gólov a to ju radí k lídrom celej súťaže. Vlastne, je to druhá najlepšia obrana ligy. Vzadu to teda majú „barani“ dobre ostrážené.

Trenčianska obrana inkasovala až 143-krát, čo ju radí po Piešťanoch a Poprade na tretiu najhoršiu pozíciu. Obrancovia Dukly navyše nie sú ani veľmi produktívni, a tak čaká Trenčín v tomto smere náročná úloha. Lídrami by mali byť, rovnako ako v základnej časti Michal Novák, či Janis Andersons. Skúseným mužom a hlavným koordinátorom defenzívy Dukly bude určite Richard Pavlikovský.

Útok:

Útok Banskej Bystrice povedie najlepší strelec súťaže a tretí najproduktívnejší hráč ligy Lukáš Hvila, rovnako i druhý najproduktívnejší hráč súťaže Juraj Majdan. K tomu treba pripočítať posilu v podobe Romana Tománeka, šikovnosť Tomáša Ziga a líderstvo Michala Handzuša. Potvrdí sa nám pohľad na tabuľku a štvrté miesto v počte strelených gólov pre Bystricu.

Dukla je na tom aj v tomto ohľade biednejšie. Iba 114 gólov, najproduktívnejší hráč mimo prvej dvadsiatky súťaže. Lídrom ofenzívy by mal byť jasne Jakub Gašparovič, spolu s ním Tibor Melichárek a Michal Hlinka. Dukla ale získala Jozefa Stümpela, a ten už v závere základnej časti potvrdil, že môže byť výkonným motorom pre svoj tím. Prirátajme skúsenosti Róberta Petrovického a ďalších hráčov a ak sa Dukla v play-off preberie, nemusí to byť pre ňu stratené.

Plusy:

B.Bystrica: Brankárska kvalita, druhá najlepšia obrana v lige, silný útok, výhoda domáceho prostredia na úvod, osobnosti v kabíne, dobrá forma na záver základnej časti

Trenčín: Brankárska kvalita, menší tlak, lídri v kabíne

Mínusy:

B.Bystrica: Trenčín: slabá útočná sila, priemerná obrana, častá nevyrovnanosť výkonov, zlá forma na záver základnej časti

Náš tip: 4:3 pre B.Bystricu

Táto séria by mala byť naozaj vyrovnaná a plná osobných súbojov. Oba tímy majú v podstate rovnakú šancu na úspech, pretože aj keď "barani" majú za sebou vydarenejšiu základnú časť, Trenčanom sa viac darilo vo vzájomných súbojoch. Predpokladáme ale, že napokon celkové víťazstvo na svoju stranu predsa len zlomia Stredoslováci. Pri pohľade na výkony oboch tímov na záver základnej časti majú totiž Banskobystričania o poznanie lepšiu formu, než súper.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk