HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Obranca Columbusu Johnson na operáciu ramena,vynechá zvyšok základnej časti
zdroj: TASR/AP

Obranca Columbusu Johnson na operáciu ramena,vynechá zvyšok základnej časti

Americký hokejový obranca Jack Johnson z klubu Columbus Blue Jackets sa podrobí artroskopickej operácii ramena a vynechá zvyšok základnej časti NHL.

Americký hokejový obranca Jack Johnson z klubu Columbus Blue Jackets sa podrobí artroskopickej operácii ramena a vynechá zvyšok základnej časti NHL. Pre oficiálny portál súťaže to povedal generálny manažér "modrokabátnikov" Jarmo Kekäläinen.

Dvadsaťdeväťročný zadák strelil v tejto sezóne šesť gólov a zaznamenal 14 bodov v 60 zápasoch, s priemerom 24 minút a 10 sekúnd na zápas bol najvyťaženejším hráčom Blue Jackets. Johnson bol treťou voľbou Caroliny Hurricanes v drafte 2005, za ktorú ale nikdy nehral. V NHL nastúpil za Columbus a Los Angeles v 629 zápasoch s bilanciou 58 gólov a 244 bodov. Blue Jackets ho získali vo februári 2012 spoločne s výberom v 1. kole draftu (Marko Daňo) z Los Angeles za útočníka Jeffa Cartera.

Columbus má bilanciu 28-33-8 a na postupové miesto do play off stráca 15 bodov. Do konca základnej časti odohrajú Blue Jackets ešte 13 zápasov.

Najnovšie z klubu: Columbus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk