HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Košičania volajú po góloch, zbrane ešte neskladajú
zdroj: jäzva

Košičania volajú po góloch, zbrane ešte neskladajú

Od roku 2008 nechýbali košickí hokejisti vo finále ani raz. Teraz im ale reálne hrozí ústup z vydobytých pozícií.

Od roku 2008 nechýbali košickí hokejisti vo finále ani raz. Teraz im ale reálne hrozí ústup z vydobytých pozícií. Medailu majú síce istú, klub s maximálnymi cieľmi by ale musel považovať semifinálový výpadok ako neúspech.

Po dvoch domácich prehrách vykresali "oceliari" nádej na obhajobu víťazstvom 2:1 po samostatných nájazdoch, piatková prehra 2:3 ich ale posunula na kraj priepasti. Ďalší chybný krok si už dovoliť nemôžu.

"Gól na začiatku zápasu vždy zamáva psychikou, ale v druhej tretine sme strelili dva góly a tak to bolo otvorené. Chceli sme vyrovnať, ale na svojom malom klzisku to bránili výborne," zhodnotil tesnú porážku neveselým hlasom útočník Tomáš Hrnka.

Povzbudení štvrtkovým víťazstvom plánovali Košičania začať štvrtý zápas rovnako ako končili ten tretí. Nedôraz v obrane ale využil Tomáš Matoušek na úvodný gól už v prvej minúte.

"Začali sme trochu zbytočne opatrne. Dostali sme dva góly, ale stále sme boli v hre. Po vyrovnaní sme siahali až do konca. Škoda, že sme od začiatku nepridali viac a nedali sme súperovi pocítiť viac, že to nebude mať ľahké," zamyslel sa brankár Marcel Melicherčík. "Bol som presvedčený, že ten tretí gól dáme a tú tretiu tretinu sme odohrali v poriadku. Nepotrebovali sme inkasovať ďalší gól, škoda len, že nám to nepadlo vpredu."

{+t155875}

Nepadlo, pretože v podstate ani nemalo z čoho. Košice nastupovali do tretej dvadsaťminútovky za stavu 2:3 a očakávať sa tak dalo stupňovanie tlaku na bránku Jasona Bacashihuu. Výsledkom však boli len štyri strely a prakticky žiadna veľká gólová príležitosť.

"O tomto je play-off. Banská Bystrica vyhrávala a v tej chvíli tak bola ich prioritou defenzíva. Bránili to naozaj výborne a ťažko sa nám presadzovalo," vyslovil sa Melicherčík, na ktorého nadviazal Tomáš Hrnka: "Výborne bránia. Pokrývajú stredné i obranné pásmo a presadzuje sa cez to veľmi ťažko. Musíme sa snažiť ešte viac, pretože potrebujeme góly. V prvom rade musíme zo všetkého strieľať, pretože vidíme, že v takejto sérii nepadajú góly po kombináciách do prázdnej bránky."

Košičania strelili v štyroch zápasoch série z hry iba päť gólov. Ako jediný sa zatiaľ na koncovku nemôže sťažovať Adam Lapšanský. Jasona Bacashihuu zatiaľ prekonal trikrát a gólovo uspel aj v štvrtkovej sérii nájazdov. Mimochodom, 25-ročný Spišiak bol najúspešnejším strelcom aj počas vlaňajšieho finále proti "baranom", kedy zaznamenal v šiestich zápasoch bilanciu 4+1.

"Je len náhoda, že to vyšlo na mňa," odmieta rolu špecialistu na "baranov" Lapšanský. "Musíme viac strieľať a ja pevne verím, že sa gólovo chytia aj ostatní chalani. Je nám jasné, že bez gólov to nepôjde. V play-off sa výborne bráni a striel je menej. Musíme byť efektívnejší."

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk