HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Havrani čakali jednoduchšiu baráž. Belluš: Posledný zápas bol najťažším v sezóne
zdroj: jäzva

Havrani čakali jednoduchšiu baráž. Belluš: Posledný zápas bol najťažším v sezóne

"Pán Lušňák sa snažil, aby sme mali čisté hlavy a mohli sa sústrediť len na hokej. V tomto smere som bol príjemne prekvapený," uviedol Martin Belluš pre hokej.sk

Ukončiť sezónu víťazným zápasom je cieľom každého športovca. Martinovi Bellušovi sa to podarilo druhýkrát v rade. Zatiaľ čo však pred rokom oslávil 24-ročný Spišiak svoj prvý majstrovský titul s kazašským Pavlodarom, tentoraz sa musel uspokojiť s uratovaním tipsportligového peria piešťanských Havranov v baráži.

Martin, začnime od konca. Aký bol posledný zápas sezóny proti Novým Zámkom? Nestrašili vás za stavu 2:2 myšlienky, že stačí jeden inkasovaný gól a môže to dopadnúť katastrofou?

Martin Belluš: Bol to psychicky veľmi náročný zápas. Dovolím si povedať, že bol najťažší v sezóne. Išlo naozaj o všetko. Zámky nehrali nič moc, ale trápili sme sa s vlastnou koncovkou a navyše sme začali veľmi ustráchane. Od ideálneho výkonu to malo ďaleko.

Mohla za to práve tá psychická náročnosť duelu?

Určite. Zväzovalo nám to ruky. Vedeli sme, že potrebujeme aspoň bod a nervozita bola silná. Chvalabohu, že sme to nejako ukopali.

Dá sa porovnať takýto víťazný koniec sezóny s vlaňajškom, kedy si získal titul?

Vždy je dobré končiť ročník víťazstvom. Na druhej strane sme boli aj trochu sklamaní, pretože sme boli sami na seba nahnevaní. Mali sme to zvládnuť za tri body a suverénnejšie. Vytrápili sme sa a v šatni sme si vraveli, že nie je možné, ako to hráme. Napokon však môžeme byť spokojní, cieľ bol splnený.

{+t150140}

Aká bola baráž celkovo? Čakali ste takýto odpor zo strany prvoligistov?

Musím priznať, že takýto priebeh nečakal nikto z nás. Bolo to neuveriteľne vyrovnané. Začali sme veľmi zle. Pokazili sme si to prvým domácim zápasom, v ktorom sme prehrali, hoci sme vyhrávali 2:0. V Zámkoch nám potom neuznali dva regulérne góly a potom sme sa z toho dostávali ťažko. Našťastie sme sa pozbierali a na nohy nás postavila domáca séria. Zabodovali sme aj v Bardejove a napokon sme získali potrebné body.

Hlavným cieľom pre sezónu bolo ale určite play-off. Aké je teda záverečné resumé?

V danej situácii je záchrana súťaže úspechom. Naozaj to bolo psychicky veľmi náročné. Do baráže sme išli ako extraligista suverénne a mysleli sme si, že chalanom z prvej ligy nedáme šancu. Napokon to bol boj do poslednej sekundy. Chvalabohu, že to dopadlo takto.

Kedy sa lámala piešťanská sezóna? Prečo sa Havrani nedostali do play-off?

Bola to ťažká sezóna poznačená maródkou. Vo svojej kariére som ešte nezažil toľko zranených spoluhráčov. Prišli sme o lídrov formátu Marcela Holoviča a Tomáša Brňáka, iní hráči prichádzali a odchádzali. Úplne nás potom potopilo to odrátanie bodov po skalickom vylúčení. Kľúčová bola ale výsledková kríza z prelomu rokov, kedy sme uhrali len pár víťazstiev.

Piešťany boli zvyknuté na výrazne lepšie sezóny. Ako sa to prejavilo na atmosfére?

Nebola zlá. Myslím si, že bola lepšia, ako keď som tu hral s Popradom pred dvomi rokmi. Samozrejme, keď sa prehráva, ľudia prestávajú chodiť. Tak to na Slovensku chodí. Piešťany majú ale výborný fanklub a ja verím, že v budúcej sezóne bude mať viac dôvodov na oslavy.

Čo chod klubu? Piešťany mali pred sezónou existenčné problémy. Podarilo sa veci stabilizovať?

Ale áno. Nemôžeme sa sťažovať. Všetko fungovalo tak ako malo. Samozrejme, nejaké veci sa ešte z konca sezóny doplatia, ale inak nebol problém s ničím. Pán Lušňák sa snažil, aby sme mali čisté hlavy a mohli sa sústrediť len na hokej. V tomto smere som bol príjemne prekvapený.

 

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk