HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Handzuš zobral nevydarené nájazdy na seba: Mal som dať dva góly
zdroj: TASR

Handzuš zobral nevydarené nájazdy na seba: Mal som dať dva góly

"Podľa mňa to nie je fér, že sa rozhoduje v nájazdoch, ale oba tímy majú rovnaké podmienky. Verím, že do budúcna by sa to mohlo zmeniť a hrať na víťazný gól v predĺžení, lebo vtedy sa ukáže sila mužstva," povedal Juraj Majdan

Banskobystrickí hokejisti nevyužili v piatok večer domáce prostredie a prehrali v Slovnaft play off Tipsport lige boj o titul s Nitrou. O ich strieborných medailách rozhodli až samostatné nájazdy, keď v nich najväčšiu zodpovednosť prevzal na seba Michal Handzuš.

Skúsený 39-ročný center nevyužil dva z troch, takže po zápase nešetril kritikou. "Je mi veľmi ľúto, že sme sklamali fanúšikov. Mal som dať dva góly v nájazdoch a boli by sme v siedmom zápase. Z tohto pohľadu to beriem veľmi na seba. Rovnako ako v sérii s Košicami sme mali veľa šancí v predĺžení a potom sme prehrali v nájazdoch. Brankár Bacashihua nás v nich držal, ale nám sa nepodarilo vyhrať. Bude ma mrzieť žŕdka v poslednom desiatom nájazde, ale na tesnosti sa nehrá, mal som dať gól," povedal držiteľ Stanley cup-u spred troch rokov, ktorý nechce nateraz uvažovať o konci kariéry. "Zhodnotím sezónu, svoje telo a v lete uvidím ako na tom budem. Pod emóciami nechcem robiť žiadne vyhlásenia," dodal Handzuš.

V desiatich nájazdoch v šiestom finálovom stretnutí neuspeli viacerí banskobystrickí útočníci. Medzi nimi bol aj najproduktívnejší hráč mužstva Juraj Majdan: "Podľa mňa to nie je fér, že sa rozhoduje v nájazdoch, ale oba tímy majú rovnaké podmienky. Verím, že do budúcna by sa to mohlo zmeniť a hrať na víťazný gól v predĺžení, lebo vtedy sa ukáže sila mužstva. Toto je skôr lotéria. Je to pre nás veľké sklamanie. Toto mužstvo malo na viac, ale neukázali sme to vo finále."

Podobné pocity mal aj Roman Tománek, ktorý si vyčítal nielen nepremenené nájazdy, ale i dve nevyužité šance v predĺžení. "Vedel som, že v nájazdoch bude na mňa Lakosil čakať. Svoje riešenia som robil celkom dobre, ale hlavne strelu na jeho vyrážačku som mal lepšie umiestniť, zdvihnúť to a bolo by po zápase, išli by sme do Nitry. Sú hráči, ktorí majú brániť a ja som tam na to, aby som dával góly. Beriem na seba zodpovednosť, že som zlyhal v nájazdoch, ale mrzí ma aj šanca v predĺžení. Bola to učňovská chyba. Riešil som to veľmi zbrklo, mal som čas zastaviť si puk, no ja som z otočky zbytočne strieľal. Sú to sekundy. Zlé rozhodnutia ma stáli to, že som duel nerozhodol, bohužiaľ," kajal sa 30-ročný krídelník Tománek, ktorý ešte v minulej sezóne hral za Nitru.

Strieborné medaily si niektorí hráči Banskej Bystrice okamžite po ich prevzatí vešali z krku a odniesli si ich radšej v rukách. Brankár Bacashihua iba mlčky sedel v šatni a odmietol ísť na rozhovory. Kapitán Milan Kytnár len ťažko hľadal slová. So slzami v očiach sa však snažil kladne zhodnotiť celú sezónu: "Hodnotím ju pozitívne. Nebola jednoduchá, naopak vnímame ju ako náročnú. O to viac si vážime, že sme sa dostali do finále, i keď sme v ňom nedokázali spraviť rozhodujúci krok. Bohužiaľ. Mohli sme využiť nejaké nájazdy. S odstupom času snáď hlavy vychladnú a zisk strieborných medailí sa bude hodnotiť inak."

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk