HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Vůjtek dal definitívnu bodku za trénerskou kariérou
zdroj: jäzva

Vůjtek dal definitívnu bodku za trénerskou kariérou

"Je to definitívny koniec. Jedine keby som išiel niekde na štrnásť dní robiť záskok. Ukončil som kariéru a nebudem sa mladým progresívnym trénerom do toho pliesť," oznámil 69-ročný kouč

Štvrťfinálovou prehrou Česka s USA 1:2 po nájazdoch sa na 80. MS v Rusku rozlúčil s trénerskou kariérou reprezentačný tréner českého národného tímu Vladimír Vůjtek.

"Je to definitívny koniec. Jedine keby som išiel niekde na štrnásť dní robiť záskok. Ukončil som kariéru a nebudem sa mladým progresívnym trénerom do toho pliesť," oznámil 69-ročný kouč na pozápasovej tlačovej konferencii. Vůjtek tiež odmietol ponuku konzultanta na blížiacom sa Svetovom pohári v Kanade. Podľa jeho slov bol už od Vianoc rozhodnutý ukončiť trénerskú kariéru.

S myšlienkou na odchod do dôchodku koketoval už v minulom roku, keď opustil slovenskú reprezentáciu. Po ponuke trénovať rodnú krajinu si ale pôsobenie predĺžil ešte o jeden rok. "Nikdy som pri českej reprezentácii nebol a ako som už niekoľkokrát povedal, vyčítal by som si, keby som neprijal túto ponuku. Zobral som si z tohto dôvodu o asistenta navyše, aby som na to už nebol sám. Naša spolupráca bola bezchybná, našli sme určitý spôsob hry, ktorý mužstvu vyhovoval," citoval Vůjteka český portál idnes.cz.

Najnovšie z kategórie: MS 2016

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk