HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nové Zámky posilní Kanaďan Gaelan Patterson
zdroj: TASR

Nové Zámky posilní Kanaďan Gaelan Patterson

Do tímu nováčika Tipsport Ligy HC Nové Zámky smeruje kanadský ofenzívny obranca Gaelan Patterson

Do tímu nováčika Tipsport Ligy HC Nové Zámky smeruje kanadský ofenzívny obranca Gaelan Patterson.

"Náš klub pokračuje aj naďalej v zbrojení na blížiaci sa ročník hokejovej Tipsport Ligy," cituje internetový portál klubu, ktorého vedenie sa s Pattersonom dohodlo na ročnom kontrakte, slová marketingového a mediálneho manažéra Jakuba Takáča. "Ostáva len veriť, že skúsenosti z posledných rokov pretaví aj do svojich výkonov v novozámockom drese," dodal.

Dvadsaťpäťročný rodák z kanadského Saskatoonu pôsobil od sezóny 2006-07 v Saskatoon Blades hrajúcom juniorskú súťaž WHL. V roku 2009 si ho v siedmom kole draftu vybrali "plamene" z Calgary a 10. júla podpísal trojročný nováčikovský kontrakt. Ďalšie dve sezóny strávil na farme v AHL, kde obliekal dres Abbotsford Heat. Po vypršaní nováčikovského kontraktu sa predstavil v tretej najvyššej americkej súťaži ECHL, kde hájil farby Utah Grizzlies a Idaho Steelheads.

Minulú sezónu sa presťahoval na sever Európy, jeho novým zamestnávateľom sa stal nórsky klub Sparta Sarpsborg. V jeho drese odohral vrátane play off 51 zápasov, v ktorých strelil jedenásť gólov a získal dovedna 27 bodov.

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk