HOKEJ.sk HOKEJ.sk

McDavid si odložil gól nakoniec: "Je jedno, kto rozhodol"
zdroj: jäzva

McDavid si odložil gól nakoniec: "Je jedno, kto rozhodol"

Hrdinom nedeľňajšieho finále 80. majstrovstiev sveta v hokeji sa stal jeden z najsledovanejších mladíkov v hokeji.

Hrdinom nedeľňajšieho finále 80. majstrovstiev sveta v hokeji sa stal jeden z najsledovanejších mladíkov v hokeji. Connor McDavid poslal "javorové listy" v 12. minúte do vedenia a to už z rúk nepustili. Fínov nakoniec zdolali 2:0 a obhájili vlaňajšie zlato.

"Dnes sme hrali výborne. Jednoducho sme im nič nedovolili, nepustili sme ich do prečíslenia, ani k dorážkam. Keď sa predsa len do niečoho dostali, podržal nás brankár Cam Talbot. Bol vynikajúci," vyhlásil.

Pre devätnásťročného centra, jednotku vlaňajšieho draftu zámorskej NHL, to bol vôbec prvý gól na šampionáte, predtým nazbieral osem asistencií. "Ale veď to je jedno, kto rozhodol. Sme svetoví šampióni, chceme si to užiť," povedal. Opäť tak predviedol svoju skromnosť a oddanosť tímu, ktorá ho zdobí napriek tomu, že hokejoví odborníci ho považujú za najväčší talent od čias mladého Sidneyho Crosbyho.

Útočník Edmontonu Oilers vďaka triumfu vo finále skompletizoval svoj vlastný zlatý hetrik. Titul získal na šampionáte do 18 rokov, juniorskom a teraz i v "áčku". To sa mu podarilo ako najmladšiemu hráčovi hokejovej histórie. "To som ani nevedel, ale na tom nezáleží. Sú to rozdielne turnaje, ale vždy to boli špeciálne tímy," uviedol pre idnes.cz.

Zápas mal trochu kuriózny záver. Po tom, čo Matt Duchene v poslednej sekunde dostal puk do fínskej bránky, vyštartovali všetci hráči Kanady na ľadovú plochu. Oslavy im však prerušili rozhodcovia, do konca duelu totiž zostávalo ešte osem stotín sekundy a tie museli tímy dohrať. "Javorové listy" si tak "na neostro" nacvičili zlatú radosť a vzápätí si ju zopakovali už oficiálne. "Nikto z nás si už nemyslel, že sa bude hrať aj po našom druhom góle. Videli sme puk smerovať do bránky, čas stále plynul a tak sme naskákali na ľad. Napokon sme museli oslavovať dvakrát," okomentoval to McDavid.

Najnovšie z kategórie: MS 2016

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk