HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Stretnutie hviezd budu otvarat patky fanusikov

BRATISLAVA 16. februára (SITA) - V nedeľu sa na zimnom štadióne v Trnave uskutoční už štvrté stretnutie hviezd slovenskej hokejovej West extraligy. Proti sebe sa opäť postavia výbery Východu a Západu. Trnavským divákom sa predstaví najviac hráčov z bratislavského Slovana, ktorých je vo výbere Západu trinásť. Okrem novinárskej a diváckej päťky nastúpia v stretnutí aj ďalšie dva útoky, ktoré vybrali tréneri jednotlivých mužstiev. Východ povedie lodivod HC VSŽ Košice Ján Selvek a Západ kormidelník belasých Ernest Bokroš. Okrem hlasovania v denníku Šport mohli fanúšikovia odovzdať svojím obľúbencom hlasy aj na internete, a to na stránke slovenského hokeja (www.hokej.sk). Do uzávierky sa zapojilo do hlasovania 1022 fanúšikov hokeja z USA, Kanady, Česka, Chorvátska, Nemecka, Poľska, Švajčiarska a Austrálie. Na východe boli najúspešnejší: Miroslav Šimonovič (479 hlasov) - Stanislav Jasečko (439), Jerguš Bača (352) - Ľubomír Vaic (360), Igor Liba (310, všetci Košice) a Marek Uram (339, L. Mikuláš). Na západe dominovali podľa predpokladov hráči majstrovského Slovanu Bratislava. Výsledky hlasovania sú nasledovné: Ivo Čapek (421) - Ľubomír Višňovský (502), Radoslav Hecl (253) - Zdeno Cíger (602), Ján Lipiansky (382, všetci Slovan), Ján Pardavý (371 - Trenčín). Do celkového výsledku však prehovorili aj hlasy čitateľov denníka Šport. V pätorke Západu vystrieda Hecla hokejista Skalice Vladimír Vlk a v útoku nahradí Slovanistu Jána Lipanskeho ďalší hráč belasých Roman Iľjin. V päťke Východu nastala len jediná zmena, keď namiesto Vaica sa predstaví vo fanúšikovskej päťke Lipták Ján Plch. Podľa informácií, ktoré získala agentúra SITA, by táto zostava mala otvárať stretnutie.

Nominácia na stretnutie hviezd:

ZÁPAD:
brankári: Čapek (Slovan), Rybár (Skalica)
obrancovia: Višňovský (Slovan), Vlk (Skalica), Hecl, Mosnár, Pukalovič (všetci Slovan), Smerčiak, Rich. Pavlikovský (obaja Trenčín), Gribko (Slovan)
útočníci: Pardavý (Trenčín), Cíger, Iľjin, Lipiansky, Rataj (všetci Slovan), Miklík (Nitra), Hreus (Skalica), Rusznyák, Kolník, Pankov (všetci Slovan), Opatovský, Mravík (obaja Trenčín)

VÝCHOD:
brankári: Šimonovič (Košice), Lašák (Zvolen)
obrancovia: Jasečko, Bača (obaja Košice), R. Gavalier (Poprad), L. Čierny (Zvolen), Babka (Košice), Bukna, Marcinko (obaja Sp. N. Ves), Klepáč (L. Mikuláš)
útočníci: Plch, Uram (L. Mikuláš), Liba, Vaic, P. Pucher (všetci Košice), Andrašovský (Zvolen), Junas (Poprad), Hurtaj (B. Bystrica), Fedor (Sp. N. Ves), Pohorelec (B. Bystrica), P. Segľa (Prešov), Škovira (Poprad)

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk