HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bonino plánuje ochutnať cestoviny zo Stanleyho pohára, Malkin ho vezme do Moskvy
zdroj: TASR/AP

Bonino plánuje ochutnať cestoviny zo Stanleyho pohára, Malkin ho vezme do Moskvy

Ani najsnaživejší turista sa asi počas tohto leta nenacestuje tak výdatne ako najslávnejšia športová trofej sveta. Viacerí členovia majstrovského tímu Pittsburghu Penguins už naznačili svoje plány so Stanleyho pohárom.

Ani najsnaživejší turista sa asi počas tohto leta nenacestuje tak výdatne ako najslávnejšia športová trofej sveta. Viacerí členovia majstrovského tímu Pittsburghu Penguins už naznačili svoje plány so Stanleyho pohárom.

Nick Bonino si plánuje vychutnať z pohára cestoviny spoločne so svojimi starými rodičmi, ktorí sú Taliani.

Olli Maatta dostane Stanley Cup do Fínska, kde s ním plánuje osláviť ukončenie svojej vojenčiny. Jevgenij Malkin plánuje oslavu s pohárom v Moskve. Conor Sheary avizuje návštevu svojej strednej školy v Bostone, z ktorej sa odpichol do sveta veľkých chlapov.

Stanleyho pohár strávi prázdniny na cestách po USA, Kanade a Európe.

"Istú predstavu už mám," uviedol Bonino. "Rád by som s ním išiel na golf a spoločne so starými rodičmi si tam z nech vychutnáme cestoviny. Chceme urobiť niečo pre miestnych ľudí, ponúknuť priestor pre radosť detí. Večer nás potom čaká rodinná párty. V podstate taký klasický program, uvidíme ako to všetko vypáli."

Ktoré nové mená sa vlastne objavia na slávnej trofeji? NHL umožňuje vygravírovanie maximálneho počtu 52 mien, pričom zoznam tvoria hráči, tréneri, členovia realizačného tímu i manažmentu. Hráč s menom na pohári musí odohrať minimálne 41 zápasov základnej časti, alebo aspoň jeden v Stanlehyo pohári.

Každý z hráčov majstrovského tímu má počas leta právo na jeden deň s pohárom. Presný harmonogram zatiaľ dokončený nebol. Od konca sezóny už stihol Stanleyho pohár absolvovať viacero osláv v Pittsburghu, od budúceho týždňa sa presunie na slávnostné udeľovanie cien NHL Awards v Las Vegas. Potom ho čaká cesta na draft do Buffala. Neskôr už bude plne k dispozícii hráčom Penguins.

"Mať Stanleyho pohár pre seba predstavuje vždy špeciálnu vec a v takej chvíli by ste sa o tieto chvíle chceli podeliť so všetkými najbližšími," hovorí Sidney Crosby. "Nie je veľa športov, ktoré ponúkajú takúto možnosť. Je to unikátna tradícia."

Jevgenij Malkin plánuje stráviť väčšinu leta s čerstvo rozrastenou rodinkou v Miami, s pohárom ale navštívi určite Rusko. Keď ho získal prvýkrát, doviezol ho do rodného Magnitogorsku. Teraz ale plánuje návštevu Moskvy.

"Len pred pár týždňami sa nám narodilo dieťa a tak nechceme veľa cestovať. Bude to krátke leto, ale určite sa vyberieme do Ruska. Asi to bude Moskva," naznačil Malkin.

Brankár Matt Murray zatiaľ presný plán nemá. "Dobrá otázka, naozaj som o tom ešte nepremýšľal. Pohár si ale určite užijem s priateľmi a rodinou. Neviem kedy a neviem kde, bude to ale určite zábava."

Ben Lovejoy je prvým rodákom z New Hampshire, ktorému sa podarilo získať Stanleyho pohár. Brian Dumoulin je pre zmenu prvým rodákom z Maine. Obaja teda určite zavezú trofej do svojich rodísk. Veterán Chris Kunitz už raz s Penguins triumfoval. Tentoraz chce venovať viac času svojim najbližším.

"V takých chvíľach sa chcete o pohár podeliť s čo najväčším počtom ľudí. Hlavne so všetkými, ktorí vás celé tie roky podporovali. Je to krátka životná chvíľa, ktorá je určená výlučne na relax a oslavy. Chcem si to teda užiť," uviedol Kunitz, ktorý mal v čase zisku prvého Stanleyho pohára tridsať rokov.

Najnovšie z klubu: Pittsburgh

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk