HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nové Zámky pokračujú v posilňovaní, prišiel Kytnár
zdroj: TASR

Nové Zámky pokračujú v posilňovaní, prišiel Kytnár

Dvadsaťsedemročný center odohral posledné dve sezóny v drese Banskej Bystrice. V tej uplynulej ju doviedol až do finále play off, v ktorom prehrala s Nitrou

Nováčik Tipsport ligy HC Nové Zámky získal ďalšiu výraznú posilu. V pondelok sa dohodol na zmluve s útočníkom Milanom Kytnárom.

Dvadsaťsedemročný center odohral posledné dve sezóny v drese Banskej Bystrice. V tej uplynulej ju doviedol až do finále play off, v ktorom prehrala s Nitrou. V základnej časti odohral 55 zápasov s bilanciou 29 bodov (12+17), v 17 dueloch vyraďovacej časti si pripísal dva góly a šesť asistencií.

V minulosti hral aj za Slovan Bratislava v KHL, Karlových Varoch fínskom HPK a v nižších zámorských súťažiach. Na konte má aj jeden štart v NHL za Edmonton Oilers, ktorý ho draftoval v roku 2007 zo 127. miesta.

Slovensko reprezentoval na MS do osemnásť, dvadsať rokov a zahral si aj za A-tím.

"Milan je ďalším skúseným a pre nás platným hráčom, ktorý nám určite pomôže v ofenzívnej činnosti a skvalitní útok. Je však silný aj smerom dozadu, počítame, že ho budeme využívať tiež počas oslabení," uviedol pre oficiálnu stránku klubu športový manažér HC Nové Zámky Ján Chovan.

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk