Nové Zámky pokračujú v posilňovaní, prišiel Kytnár
zdroj foto: TASR

Nové Zámky pokračujú v posilňovaní, prišiel Kytnár

20.6.2016

Dvadsaťsedemročný center odohral posledné dve sezóny v drese Banskej Bystrice. V tej uplynulej ju doviedol až do finále play off, v ktorom prehrala s Nitrou

Nováčik Tipsport ligy HC Nové Zámky získal ďalšiu výraznú posilu. V pondelok sa dohodol na zmluve s útočníkom Milanom Kytnárom.

Dvadsaťsedemročný center odohral posledné dve sezóny v drese Banskej Bystrice. V tej uplynulej ju doviedol až do finále play off, v ktorom prehrala s Nitrou. V základnej časti odohral 55 zápasov s bilanciou 29 bodov (12+17), v 17 dueloch vyraďovacej časti si pripísal dva góly a šesť asistencií.

V minulosti hral aj za Slovan Bratislava v KHL, Karlových Varoch fínskom HPK a v nižších zámorských súťažiach. Na konte má aj jeden štart v NHL za Edmonton Oilers, ktorý ho draftoval v roku 2007 zo 127. miesta.

Slovensko reprezentoval na MS do osemnásť, dvadsať rokov a zahral si aj za A-tím.

"Milan je ďalším skúseným a pre nás platným hráčom, ktorý nám určite pomôže v ofenzívnej činnosti a skvalitní útok. Je však silný aj smerom dozadu, počítame, že ho budeme využívať tiež počas oslabení," uviedol pre oficiálnu stránku klubu športový manažér HC Nové Zámky Ján Chovan.

20.6.2016
Odporúčame ti