HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Minnesota vykúpila Vaneka zo zmluvy, GM Fletcher: Neľahké rozhodnutie
zdroj: TASR/AP

Minnesota vykúpila Vaneka zo zmluvy, GM Fletcher: Neľahké rozhodnutie

"Platovému stropu sme chceli dodať väčšiu flexibilitu, preto sme sa rozhodli urobiť toto neľahké rozhodnutie. Chceme poďakovať Thomasovi za jeho čas v Minnesote a popriať mu do budúcnosti to najlepšie," povedal Chuck Fletcher

Klub zámorskej NHL Minnesota Wild sa predčasne rozlúčil so službami útočníka Thomasa Vaneka, keď vykúpil skúseného Rakúšana zo záverečného roku jeho trojročného kontraktu.

Len niekoľko hodín pred začiatkom tohtoročného draftu a týždeň pred otvorením trhu s voľnými hráčmi sa "divosi" rozhodli ukončiť spoluprácu s rakúskym krídelníkom. Vanek zaostal v Minnesote za očakávaniami, ktoré klub do neho pri podpise trojročnej zmluvy vkladal. Bývalý kanonier Buffala zaznamenal v 154 zápasoch v drese Wild 39 gólov a 54 asistencií pri mínusovom ratingu pätnástu sezónu 2015/2016 zakončil len s osemnástimi presnými zásahmi, čím si stanovil nové kariérne minimum.

"Platovému stropu sme chceli dodať väčšiu flexibilitu, preto sme sa rozhodli urobiť toto neľahké rozhodnutie. Chceme poďakovať Thomasovi za jeho čas v Minnesote a popriať mu do budúcnosti to najlepšie," povedal pre agentúru AP generálny manažér klubu Chuck Fletcher.

Wild získali týmto ťahom pod platovým stropom päť miliónov amerických dolárov. Vanek sa vďaka vykúpeniu stal neobmedzeným voľným hráčom a o jeho služby môže prejaviť záujem ktorýkoľvek tím z NHL.

Najnovšie z klubu: Minnesota

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk