HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tomáš Marcinko smeruje k nováčikovi súťaže z Pekingu
zdroj: jäzva

Tomáš Marcinko smeruje k nováčikovi súťaže z Pekingu

Center Tomáš Marcinko strávil uplynulé dve sezóny v tíme českého extraligistu z Pardubíc. V máji sa predstavil aj na MS v Rusku a v siedmich zápasoch dosiahol bilanciu jeden gól a jedna asistencia

Slovenský útočník Tomáš Marcinko by sa mal stať novou posilou nováčika Kontinentálnej hokejovej ligy Kunlun Peking. Nováčik KHL vstúpi do súťaže už v nasledujúcej sezóne a okrem Marcinka angažoval aj ďalšieho slovenského útočníka Martina Bakoša. Informáciu o angažovaní Marcinka priniesol ruský web championat.com.

Center Tomáš Marcinko strávil uplynulé dve sezóny v tíme českého extraligistu z Pardubíc. V máji sa predstavil aj na MS v Rusku a v siedmich zápasoch dosiahol bilanciu jeden gól a jedna asistencia.

V kádri nováčika z Pekingu je už niekoľko známych mien. Brankársku dvojicu tvoria Rus Andrej Makarov a Tomi Karhunen, ktorý pôsobil aj v Slovane Bratislava. V obrane je trio fínskych reprezentantov Salmela, Mäntylä a Jalasvaara a v útoku okrem Slovákov Bakoša a Marcinka aj francúzsky reprezentant Damien Fleury.

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk