HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Scheifele podpísal s Jets nový osemročný kontrakt na 49 mil. dolárov
zdroj: jäzva

Scheifele podpísal s Jets nový osemročný kontrakt na 49 mil. dolárov

Scheifele bol súčasťou kanadského mužstva, ktoré vybojovalo na MS zlaté medaily. Na Svetovom pohári v Toronte sa predstaví ako hráč výberu severoamerických hviezd

Kanadský hokejista Mark Scheifele bude v zámorskej NHL naďalej obliekať dres Winnipegu Jets. Dvadsaťtriročný center sa ako obmedzený voľný hráč dohodol s predstaviteľmi kanadského klubu na novej osemročnej zmluve, ktorá mu vynesie 49 miliónov amerických dolárov. Informovala o tom televízna stanica TSN.

Jets, za ktorých hrá aj slovenský reprezentant Marko Daňo, tak ročne vyplatia Scheifelemu v priemere 6,125 milióna USD. Šikovného útočníka draftovali "tryskáče" v roku 2011 z celkového siedmeho miesta a postupne sa vypracoval medzi hlavné opory tímu. Zlomový bol pre neho minulý ročník, keď vo svojej tretej kompletnej sezóne v NHL zaznamenal v 71 zápasoch 29 gólov a pridal k nim 32 asistencií.

Scheifele bol súčasťou kanadského mužstva, ktoré vybojovalo na májových MS v Moskve zlaté medaily. Na septembrovom Svetovom pohári v Toronte sa predstaví ako hráč výberu mladých severoamerických hviezd. Jets si potrebujú upísať ešte troch obmedzených voľných hráčov, s ktorými sa počíta v prvom tíme - útočníkov Joela Armiu, Adama Lowryho a najmä obrancu Jacoba Troubu.

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk