HOKEJ.sk HOKEJ.sk

MacKinnon dostal od Avalanche lukratívnu sedemročnú zmluvu
zdroj: TASR/AP

MacKinnon dostal od Avalanche lukratívnu sedemročnú zmluvu

MacKinnon sa tak stane najlepšie plateným útočníkom Avalanche, keď prekonal aj zmluvu Matta Duchenea. Kanadský center si v uplynulom ročníku pripísal v 72 dueloch 21 gólov

Vedenie klubu NHL Colorado Avalanche sa dohodlo so svojím obmedzeným voľným hráčom Nathanom MacKinnonom na predĺžení spolupráce. Dvadsaťročný útočník dostal od "lavín" novú lukratívnu sedemročnú zmluvu, ktorá mu zabezpečí ročný príjem 6,3 milióna amerických dolárov. Celková hodnota kontraktu je 44,1 milióna USD, uviedol oficiálny portál zámorskej profiligy.

MacKinnon sa tak stane najlepšie plateným útočníkom Avalanche, keď prekonal aj zmluvu Matta Duchenea (6 mil. USD za sezónu). Kanadský center si v uplynulom ročníku pripísal v 72 dueloch 21 gólov a 31 asistencií. "Uzavretie dlhodobej zmluvy s Nathanom bolo našou letnou prioritou. V najbližších rokoch bude kľúčovou súčasťou nášho tímu, bolo dôležité poistiť si jeho služby," citoval web nhl.com slová generálneho manažéra denverského klubu Joea Sakica.

MacKinnon bol draftovou jednotkou v roku 2013, hneď v nasledujúcej sezóne sa tešil zo zisku Calderovej trofeje pre najlepšieho nováčika.

Najnovšie z klubu: Colorado

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk