HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Sobotka sa po dvoch rokoch v KHL vracia k "bluesmanom"
zdroj: jäzva

Sobotka sa po dvoch rokoch v KHL vracia k "bluesmanom"

Český reprezentant Vladimír Sobotka by po dvoch rokoch mal ukončiť svoj angažmán v Avangarde Omsk a vrátiť sa späť do klubu NHL St. Louis Blues

Český reprezentant Vladimír Sobotka by po dvoch rokoch mal ukončiť svoj angažmán v Avangarde Omsk a vrátiť sa späť do klubu NHL St. Louis Blues. Informáciu potvrdil hráčov agent, ktorý podľa zámorských médií už hovoril s generálnym manažérom "bluesmanov" Dougom Armstrongom, klub zatiaľ o návrate 29-ročného útočníka mlčí.

Sobotka naposledy pôsobil v NHL v sezóne 2013/2014, keď si v 61 zápasoch v drese s notou na hrudi pripísal na konto deväť gólov a 24 asistencií. Následne mu arbitráž prisúdila ročnú zmluvu na 2,725 milióna amerických dolárov, čo sa českému forvardovi málilo a tak sa s Blues rozlúčil a zamieril do Omska. S ruským veľkoklubom podpísal kontrakt, ktorý mu vynášal v prepočte štyri milióny dolárov za sezónu. Armstrong vtedy jeho krok rešpektoval a povedal, že na Sobotku počká. V prípade, že sa do St. Louis vráti, bude musieť dodržať svoju profiligovú zmluvu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: St. Louis

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

ProFutbal.sk