HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Druhý syn ho prikoval k Turcu, o rok sa už zahraničnej ponuke brániť nebude
zdroj: jäzva

Druhý syn ho prikoval k Turcu, o rok sa už zahraničnej ponuke brániť nebude

"Na niektorých postoch sme sa posilnili, na niektorých oslabili. Podľa mňa by to chcelo ešte nejakého obrancu. Brankársky post je obsadený výborne a problém by nemal byť ani v útoku," hovorí Peter Galamboš pre hokej.sk

Martinskí hokejisti sa pustili do prípravy na novú sezónu poriadne z ostra. Zatiaľ čo v iných kluboch ešte len zahrievajú zápasové motory, Turčania už stihli odohrať päť prípravných duelov a viacerí mladší členovia kádra MHC sa predstavia aj v piatkovom súboji farmy.

"Je toho celkom dosť, ale ako sa hovorí - najlepším tréningom je zápas. Keď som bol v Banskej Bystrici, tak sme mali tých zápasov nasekaných ešte viac. Mne to teda nevadí. Hlavne mladí chalani si teraz zahrajú do sýtosti a každý takýto zápas im dodá nové skúsenosti. Čaká nás víkend voľna a potom sa pustíme opäť do práce," rozhovorila sa pre hokej.sk jedna z hlavných opôr Martina, útočník Peter Galamboš.

Celkovo dvanásť prípravných zápasov má poslúžiť vyladeniu tímu a hlavne k osvojeniu si nového systému, ktorý so sebou na Turiec priniesla na Turiec nová trénerská dvojica Pavol Paukovček - Juraj Halaj.

"Systém je samozrejme trochu iný ako predtým, ale súčasný hokej je všade podobný. Nie je to teda nejaká brutálna zmena, na ktorú by sme si nemoholi zvyknúť. Tréner od nás vyžaduje aktívny prístup a poctivú hru smerom dozadu zo strany všetkých piatich," prezradil 27-ročný Martinčan. Z obnoveného tímu má celkom dobrý pocit, aj keď úplne stopercentné to ešte nie je. "Na niektorých postoch sme sa posilnili, na niektorých oslabili. Podľa mňa by to chcelo ešte nejakého obrancu. Brankársky post je obsadený výborne a problém by nemal byť ani v útoku. Uvidíme kto ešte príde, ale nálada v tíme je dobrá. V každom prípade nás ešte čaká veľký kus práce."

{+t159090}

Spomínanú brankársku dvojicu tvoria Michal Dzubina a Mathieu Corbeil. Tam by teda naozaj problém byť nemal. V Martine si veľa sľubujú aj od príchodov obrancov Saliju a  Ozolsa z Lotyšska či útočníkov Bílka a Heizera. Súčasné vedenie už pred minulou sezónou avizovalo snahu o stabilizáciu klubu a postupný návrat k časom, kedy bojovali Martinčania o medailové pozície.

"V Martine to chcelo dosiahnuť i staré vedenie a vtedy to celkom nevyšlo. Verím, že novému manažmentu sa situáciu krôčik po krôčiku podarí zvládnuť a pekné časy martinského hokeja opäť prídu. V každom prípade nemôžeme mať iný cieľ ako účasť v play-off. Uvidíme akú silu budú mať súperi a aké výsledky budeme dosahovať my," zamyslel sa Peter Galamboš, ktorý sa vrátil do materského klubu počas uplynulej sezóny z Banskej Bystrice. Dvadsaťsedemročný člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie by mal byť jednou z hlavných opôr MHC a sám by sa tak rád opätovne odrazil za nejakou zahraničnou výzvou. Doposiaľ jedinú legionársku sezónu absolvoval ešte pred štyrmi rokmi, kedy si zahral za český Liberec. "Narodil sa nám druhý syn a s manželkou sme preto teraz o ničom inom ako Martine ani nerozmýšľali. Verím, že mám pred sebou dobrú sezónu a o rok by som sa už odchodu do zahraničia nebránil."

 

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk