HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Poslanci v L. Mikuláši odsúhlasili odkúpenie tipsportligovej licencie
zdroj: mhk32lm.sk

Poslanci v L. Mikuláši odsúhlasili odkúpenie tipsportligovej licencie

"Mikuláš bol odjakživa hokejové mesto, popri ďalších vrcholových športovcoch som rád, že do najvyššej národnej súťaže zasiahne aj tím v podobe našich hokejistov," uviedol primátor Ján Blcháč

Poslanci mesta Liptovský Mikuláš schválili odkúpenie extraligovej licencie pre miestny klub MHK 32 od ŠHK 37 Piešťany. Na piatkovom zasadnutí mu tak definitívne povolili návrat do najvyššej súťaže po šiestich rokoch. Informáciu priniesol oficiálny mestský web.

Podobný proces absolvovali na Liptove už minulý rok. Liptovskomikulášania mali byť súčasťou tipsportligovej sezóny 2015/2016, Piešťany však licenciu napokon nepredali a do súťaže sa prihlásili. Na piatkovom stretnutí prerokovali poslanci aj zástupcovia klubu všetky potrebné náležitosti, ktoré viedli k povoleniu na odkúpenie extraligovej licencie. "Mikuláš bol odjakživa hokejové mesto, popri ďalších vrcholových športovcoch som rád, že do najvyššej národnej súťaže zasiahne aj tím v podobe našich hokejistov," uviedol na mestskom webe primátor Ján Blcháč.

Na stretnutí sa za klub zúčastnil predseda predstavenstva MHK 32 Ivan Droppa ako aj predseda fanklubu MHK32 Partizán Tomáš Šury. "V momentálnom kádri máme šesť hokejistov do 22 rokov, ktorí majú skúsenosti s extraligou a sú naši odchovanci, takže má zmysel ísť týmto smerom," uviedol Droppa. Šury za fanúšikov konštatoval: "Veľmi výrazným negatívnym trendom sa stalo, že naši mladí, veľakrát šikovní juniori, končia s hokejom len preto, lebo nevidia perspektívu presadiť sa vo veľkom hokeji. Preto vnímame možnosť hrať Tipsport ligu ako záchranné koleso, ktoré môže náš hokej vrátiť na stratené pozície." V súčasnom kádri MHK 32 pod vedením trénera Róberta Spišáka nechýbajú také skúsené mená ako Karol Križan, Marek Uram, Tomáš Nádašdi či Ján Faith. S klubom trénujú aj Milan Jurčina, Rudolf Huna či Martin Kriška.

Podľa ďalších informácií zvýši mesto Liptovský Mikuláš dotácie pre klub na ďalší rok a prispeje mu sumou 200-tisíc eur. Ďalších približne 300-tisíc si musí klub zohnať sám. MHK 32 však môže počítať s príspevkom od riadiaceho orgánu najvyššej domácej súťaže - spoločnosti Pro Hokej - pričom ten by mal dotovať mikulášsky klub sumou 100-tisíc eur ročne.

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk