HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Pardavý potvrdil koniec kariéry, bude spolukomentátor
zdroj: jäzva

Pardavý potvrdil koniec kariéry, bude spolukomentátor

"Budem chodiť na ligu, na medzištátne zápasy i svetové šampionáty, s čím mám istú skúsenosť. Televízia sa uberá podobným smerom ako v Česku," uviedol Ján Pardavý

Slovenský útočník Ján Pardavý ukončil aktívnu kariéru. Ďalej sa chce venovať pozícii spolukomentátora hokejových prenosov. O konci kariéry bývalého slovenského reprezentanta informovalo sobotné vydanie denníka Šport.

Ján Pardavý strávil uplynulé tri sezóny v drese francúzskeho Štrasburgu, predtým pôsobil v rodnom Trenčíne, ale zahral si aj v prestížnych európskych ligách. Často bol spolukomentátorom televíznych prenosov a tejto profesii sa chce teraz už naplno venovať. "Už pred minulou sezónou som vyhlásil, že bude moja posledná. Som dohodnutý so Slovenskou televíziou na trvalej spolupráci. Je to práca na plný úväzok. Budem chodiť na ligu, na medzištátne zápasy i svetové šampionáty, s čím mám istú skúsenosť. Televízia sa uberá podobným smerom ako v Česku. Dúfam, že to bude vydarený projekt," uviedol Ján Pardavý pre denník Šport.

Pardavý štartoval na olympiádach v Nagane (1998) a Salt Lake City (2002), päťkrát reprezentoval Slovensko na majstrovstvách sveta. Najväčším reprezentačným úspechom trenčianskeho rodáka je strieborná medaila z Petrohradu v roku 2000. Na klubovej úrovni sa v rokoch 1994 a 1997 tešil z titulov majstra Slovenska ako hráč Trenčína, v roku 2001 vyhral českú extraligu v drese Vsetína. V najvyššej slovenskej súťaži odohral najviac zápasov v drese Dukly Trenčín, ale v rokoch 2008-2010 pôsobil aj v Banskej Bystrici. V slovenskej extralige odohral celkovo 688 zápasov s bilanciou 278 gólov a 340 asistencií.

zdroj: TASR, foto: TASR

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk