HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Majster sveta Průcha definitívne ukončil kariéru
zdroj: jäzva

Majster sveta Průcha definitívne ukončil kariéru

"Už je to hotové. Som na tom zdravotne v pohode, športujem, ale nárazy mi nerobia dobre. Stačí jeden a môžem byť tam, kde som bol pred tromi rokmi. A tým by som si už nechcel znovu prejsť," uviedol Průcha

Český útočník Petr Průcha definitívne ukončil kariéru. V súťažnom zápase sa naposledy objavil v sezóne 2012/2013 ako hráč SKA Petrohrad, ale pre zdravotné problémy kariéru prerušil. V rozhovore pre hokej.cz priznal, že zo zdravotných dôvodov už nemôže pokračovať v kariére.

Průcha hrával v NHL, v KHL a často nastupoval aj v českej reprezentácii. Utrpel niekoľko otrasov mozgu a jeho kariéru napokon stopol tzv. postkomočný syndróm. Preto sa rozhodol dať si od hokeja prestávku, ale tá napokon vyústila do definitívneho rozhodnutia. "Už je to hotové. Som na tom zdravotne v pohode, športujem, ale nárazy mi nerobia dobre. Stačí jeden a môžem byť tam, kde som bol pred tromi rokmi. A tým by som si už nechcel znovu prejsť," uviedol Průcha. Už bývalý útočník svojou účasťou podporil charitatívnu akciu pre Nadáciu 28 futbalistu Mariána Čišovského, ktorý trpí nevyliečiteľnou chorobou ALS.

Najväčším úspechom v kariére Petra Průchu ostane titul majstra sveta z roku 2005. V roku 2002 ho draftoval klub New York Rangers a v slávnej súťaži obliekol aj dres Phoenixu Coyotes. V NHL napokon odohral celkovo 370 zápasov, v ktorých získal 151 bodov. Po odchode z NHL odohral tri sezóny v KHL drese SKA Petrohrad.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: fixme_CZE|Cesko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk