HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Premiéry Semoráda a Skalického, Popradčanov zdržala nevoľnosť vodiča
zdroj: Vladimír Chramazda

Premiéry Semoráda a Skalického, Popradčanov zdržala nevoľnosť vodiča

Banská Bystrica vyhrala piaty zápas v rade a zmazala tak náskok Košíc. Vedúcu Nitru má už na kontakt. Poprad naopak ostáva prikovaný ku dnu tabuľky. Taký je následok piatkového súboja dvanásteho kola pod Urpínom.

Banská Bystrica vyhrala piaty zápas v rade a zmazala tak náskok Košíc. Vedúcu Nitru má už na kontakt. Poprad naopak ostáva prikovaný ku dnu tabuľky. Taký je následok piatkového súboja dvanásteho kola pod Urpínom.

Problémy tímu spod Tatier naznačil už neskorý príchod, ktorý spôsobili zdravotné problémy vodiča autobusu. Popradčania museli pre jeho nevoľnosti trikrát zastaviť a pred Donovalmi nasledovala hodinu a pol trvajúca prestávka, počas ktorej odviezla vodiča záchranka.

"Nebudeme sa na to vyhovárať, ale keď pricestujete po štyroch hodinách v autobuse a neumožnia vám absolvovať rozcvičku, tak sa to trochu prejaví. Neumožnili nám posunúť začiatok zápasu, ale na to majú právo. Škoda, že sa tu nevychádza viac v ústrety, keď sa niečo také stane," pozastavil sa útočník hostí Jan Semorád nad neústupnosťou "baranov". "Na druhej strane nebol náš úvod taký zlý. Mali sme tam prvé dve presilovky a popasovali sme sa s tým dobre."

Pre českého útočníka išlo o prvé vystúpenie v modro-bielom drese. Vlani strieľal góly za Zvolen, aktuálnu sezónu štartoval v Nových Zámkoch. Napriek prehre 0:3 našiel v hre svojho tímu aj pozitíva. "Prehra je vždy zlá, ale nemyslím si, že sme odohrali zlý zápas. Rozhodne nám nepomohol gól, ktorý sme inkasovali tri sekundy pred koncom tretiny. Potom sa im tam rozhodol puk pred prázdnu bránku a to rozhodlo. My sme svoje šance nevyužili, ale tempo hry bolo fajn a máme na čom budovať."

Nové meno privítali aj domáci. Z bratislavského Slovana prišiel predbežne na dva týždne reprezentačný útočník Pavol Skalický.

"Som rád, že môžem hrať aspoň tu. Naozaj som nehral dobre a počítal som s tým, že sa niečo udeje. Musím zdvihnúť hlavu a vrátiť sa k minuloročným výkonom. Chcem sa opäť naštartovať a vypýtať si miestenku späť," uviedol sebakriticky odchovanec spišskonovovesského hokeja. Na margo samotného zápasu pridal: "Ťažšie sme sa rozbehali. Mužstvo i ja sme hrali po dlhšej pauze, ale hrali sme tímovo a som rád, že som pomohol nahrávkou. Každým zápasom by to malo byť lepšie a lepšie."

Druhý gól v zápase i vo svojej krátkej extraligovej kariére strelil 18-ročný Alex Tamáši. "Bol som z toho šokovaný. Len som tam stál a puk sa mi odrazil priamo na hokejku. Určite to bol jeden z mojich najľahších gólov kariéry," usmieval sa od ucha k uchu banskobystrický benjamínok. "Prvú tretinu sme asi dosť podcenili a možno sa pod to podpísali tie ich problémy s vodičom. Dlho sme nevedeli či vôbec nastúpime. Na začiatku to nebola naša hra, ale postupne sme už začali hrať to, čo sme hrať chceli. Sme teda spokojní." 

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk