HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Bolo to ako v extralige, žasol po prešovskom debute Šišovský
zdroj: jäzva

Bolo to ako v extralige, žasol po prešovskom debute Šišovský

Na takýto zápas čakala metropola Šariša roky. Policajti oznamujúci pred parkoviskom zimného štadióna preplnený stav, laserová šou a duniaca hudba Mafia Corner a Martina Husovského z Komajoty.

Na takýto zápas čakala metropola Šariša roky. Policajti oznamujúci pred parkoviskom zimného štadióna preplnený stav, laserová šou a duniaca hudba Mafia Corner a Martina Husovského z Komajoty. Inokedy chladné a riedko obsadené tribúny tentoraz oživila na prešovské pomery vysoko nadpriemerná návšteva 1500 divákov a čo bolo najpostatnejšie, špeciálny kolorit doplnil i hokej napriemernej prvoligovej úrovne vyšperkovaný dramatickou zápletkou. Východoslovenské derby medzi Prešovom a Michalovcami splnilo všetko, čo sa od súboja prvého s druhým očakáva.

"Musím povedať, že už od rozcvičky mi to prišlo ako extraligový zápas. Na tribúnach bolo veľa ľudí, atmosféra bola správne nabudená. Aj tempo hry bolo od začiatku vysoké a naozaj som sa cítil ako v extralige. Malo to emócie, zvraty a s takýmto zápasom môžeme byť veľmi spokojní. Prvá liga si nemôže želať nič iné, než čo najviac takýchto zápasov," neskrýval nadšenie po svojej premiére v prešovskom drese Peter Šišovský. Dvadsaťpäťročný dubnický odchovanec odohral v tímoch Martina, Trenčína a Piešťan v našej najvyššej súťaži takmer 300 zápasov, aktuálny ročník však odštartoval v Považskej Bystrici. Teraz sa prvýkrát v kariére ocitol na východe Slovenska a nič lepšie ako debut v derby si ani priať nemohol. "Sám som bol v očakávaní, ako také východniarske derby vyzerá. Naozaj ma milo prekvapilo a ak by som tu zostal, tak sa teším na ďalšie podobné zápasy."

{+t162885}

Podmienečný tón poslednej odpovede naznačuje, že kontrakt medzi Šišovským a Prešovom ešte podpísaný nebol. "Zatiaľ mám otvorenú zmluvu, ale sme dohodnutí na nejakých veciach. Osobne som ešte nezatvoril dvere pred extraligou a zatiaľ ma tu čakajú tri zápasy do reprezentačnej prestávky. Uvidíme si si ma tu potom budú chcieť nechať, alebo sa objaví nejaká šanca z najvyššej súťaže."

Ako v Tipsport lige sa však môže Peter Šišovský cítiť aj v útoku Prešova. Tréner Anton Tomko ho zaradil do formácie s Oliverom Jokeľom a Dominikom Šimčákom, čiže s dvojicou bývalých extraligistov. "Je to tak a s obomi som navyše v minulosti hrával aj v reprezentačnej dvadsiatke. Spoločne sme zažili majstrovstvá sveta a možno aj preto sme začali spolu. V tomto zápase to nebolo z našej strany najlepšie, ale celkovo išlo o kvalitný tímový výkon a z cenného víťazstva musíme mať radosť."

Dodajme, že Prešovčania v zápase dvakrát viedli, no po góle Tomáša Bánovského z prvej sekundy 60. minúty prehrávali. Tréner Tomko si vzal oddychový čas a zavelil do bezhlavého útoku. Snaha Penguins priniesla vyrovnanie Martina Mikoláška 30 sekúnd pred koncom tretej tretiny a gól Michala Kokavca z tretej minúty predĺženia presekol desaťzápasovú víťaznú sériu Michaloviec.

Najnovšie z klubu: HK Dukla Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 1. liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk