HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Kedysi prosil Sukeľ Urama o podpis. Dnes mení jeho prihrávky na góly
zdroj: jäzva

Kedysi prosil Sukeľ Urama o podpis. Dnes mení jeho prihrávky na góly

Na Liptove sa schyľovalo k pochmúrnej reprezentačnej prestávke. Mraky sa ale na poslednú chvíľu rozplynuli a dušičky trávia hokejisti tipsportligového nováčika v dobrej nálade.

Na Liptove sa schyľovalo k pochmúrnej reprezentačnej prestávke. Mraky sa ale na poslednú chvíľu rozplynuli a dušičky trávia hokejisti tipsportligového nováčika v dobrej nálade.

Po troch prehrách v rade, ktorých trpkosť zvyšovali zakopnutie s dvadsiatkou a debakel v Nových Zámkoch, prehrávali zverenci trénera Róberta Spišáka v domácom súboji proti Trenčínu na začiatku 33. minúty 0:2. "V tej chvíli to veru nevyzeralo najružovejšie. Dovolím si ale povedať, že v porovnaní s predošlými zápasmi sme hrali od úvodu oveľa lepšie. Cítili sme, že máme na víťazstvo a góly sú len otázkou času," vracia sa pre hokej.sk k nedeľňajšiemu víťazstvu 4:2 dvadsaťročný útočník Matúš Sukeľ. Bol to práve on, kto strelil mimoriadne dôležitý kontaktný gól z trestného strieľania. "Marek Uram mi tam adresoval krásnu prihrávku pomedzi obrancov. Išiel som sám na bránku a obranca ma sekol. Z trestného strieľania som nedal gól hádam dve sezóny a som preto veľmi rád, že mi to konečne vyšlo. Naznačil som strelu, ale zbadal som, že brankár sa to snaží vypichnúť a tak som mu zasunul puk pomedzi nohy."

{+t161624}

Sukeľov gól zapôsobil na Liptákov ako životabudič. Striedačka ožila a už o 93. sekúnd neskôr explodovala opäť.

"Už po návrate na striedačku som cítil, že chalani ožili. O minútku vyrovnali Hunovci na 2:2 a boli sme späť v zápase. To sme už boli správne nahecovaní, diváci ožili a razom to bolo niečo iné. Získali sme tri body a presne to sme pred reprezentačnou prestávkou potrebovali. Aj sme si vraveli, že ešte musíme zabrať, pretože tráviť takú dlhú pauzu po štyroch prehrách by nebolo nič príjemné," pokračuje Sukeľ.

Cenný triumf prinavrátil Mikulášu postavenie v prvej štvorke a niečo také čakal pred sezónou len málokto. Talentovaný útočník priznáva, že aj on osobne zažíva príjemné prekvapenie.

"Ak vezmeme do úvahy, že sme sa dostali do extraligy na poslednú chvíľu, tak takého postavenie asi naozaj neodhadoval nikto. Zatiaľ ale hráme dobrý hokej, bojujeme a v prvom rade sme výborná partia. Verím, že to pôjde takto i naďalej," teší sa Matúš Sukeľ z dobre rozbehnutej sezóny. Tím spod Poludnice dokazuje kritikom a pochybovačom správnosť rozhodnutia získať licenciu z Piešťan. "My sme to vraveli stále - Liptov si najvyššiu súťaž zaslúži. Byť po osemnástich zápasoch v prvej štvorke je super. Urobíme všetko preto, aby sme tešili našich fanúšikov i naďalej a udržali ich na tribúnach v takom počte ako doposiaľ. Za seba môžem povedať, že sa na každý domáci zápas veľmi teším."

{+t161308}

Bývalý mládežnícky reprezentant patrí medzi tých, ktorí si súčasnú situáciu vážia najviac. Ako odchovanec klubu debutoval v seniorskom tíme v čase, kedy pôsobila tradičná značka v nižšej súťaži a v tom čase predstavovala vízia súbojov s Nitrou, Košicami či Trenčínom len nerealizovateľný sen. Za sebou mal pritom vydarené majstrovstvá sveta juniorov a v pozícii čerstvého bronzového medailistu mu mnohí radili, aby si zbalil kufre a skúsil to niekde v cudzine.

"Ostal som doma, pretože mi dali šancu v prvom tíme. Určite to bolo správne rozhodnutie. V prvej lige som sa vyhral, získal skúsenosti so seniorským hokejom. Teraz si užívam extraligu v rodnom meste a to je ešte krajšie. Asi je teda všetko tak, ako malo byť," pousmial sa Matúš. V uplynulej sezóne pridal na svoje konto i zahraničné skúsenosti v podobe hry v juniorke fínskej Tappary, no v lete sa vrátil domov a aj vďaka tomu si teraz užíva hru po boku Martina Krišku a Mareka Urama.

"Teším sa, že môžem hrať po boku ako sú Marek a Maťo Kriška. Sú to skvelí hokejisti a teraz sa nám navyše začalo dariť. Padá nám to a čerpám od nich veľké skúsenosti. Stále sa rozprávame a radia mi, čo mám robiť tak či onak," netají nadšenie z obsadenia svojej útočnej formácie. Koniec koncov, majster sveta z roku 2002 Marek Uram je od neho o 22 rokov starší. "Sledoval som ho od malička a jeho kariéru som mal podrobne odsledovanú. Keď si spomeniem na to, že mi podpisoval kartičky ako šesťročnému chlapcovi, tak je to celkom zvláštny pocit. To, že si s ním raz zahrám v jednom útoku, by mi vtedy určite ani nenapadlo. On bol vtedy majster sveta a ja s bratom sme boli malí žiačikovia. Aj sme si na to s Marekom zaspomínali a vraj si na nás ako na malých chalanov pamätá. Snáď sa nám ešte spolu podarí osláviť veľa pekných gólov a víťazstiev," dodáva Matúš Sukeľ pre hokej.sk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: SHL

Pozri viac

ProFutbal.sk