Zapas "hviezd" Zapad - Vychod - komentar

TRNAVA 21. februára (SITA) - Štvrté stretnutie hviezd slovenskej hokejovej extraligy sa skončilo víťazstvom hokejistov Východu v pomere 9:7, čo je pre Východ už tretie víťazstvo v porovnaní s jednou výhrou Západu. Nástup východniarov bol raketový a už v 3. minúte po góloch Vaica a Halaja vyhrávali 2:0. No ešte v 3. minúte znížil hráč bratislavského Slovana Rataj na 1:2. V prvej časti hry sa ešte raz hráčom Východu podarilo zvýšiť na vyšší gólový rozdiel, keď po presných strelách Pohorelca a Urama viedli v 11. minúte 4:1. Západniari však v 19. minúte úvodnej tretiny zabojovali a po výbornej prihrávke Kolníka na modrú čiaru nezaváhal Miklík a o pár sekúnd nedal Šimonovičovi šancu tvrdou strelou Opatovský a znížil na 3:4, čo bol aj výsledok prvej časti hry. Stretnutie sa hralo v ľahkom tempe, no aj tak hráči predviedli divákom viaceré pekné akcie. V druhej časti hry sa však darilo len východniarom, keď postupne gólmi Škoviru, Urama, Plcha a Vaica uzavreli sumár po dvoch tretinách na 8:3 vo svoj prospech. V záverečnej časti hry sa začalo dariť strelecky aj západniarom a najmä hráči bratislavského Slovana ich opäť vrátili do hry. Štvrtý gól vsietil hneď v úvodnej minúte Kolník a o štyri minúty na to prihral Lipianskemu a na svetelnej tabuli svietilo skóre 5:8. Keď tri minúty pred koncom vsietil Rusznyák šiesty gól a v zápätí znížil Vlk na rozdiel len jedného gólu, začal sa tým mohutný nápor hokejistov Západu. V záverečnej minúte sa im však nevydarila hra bez brankára a Vítek len upravil na konečných 9:7 pre Východ. Tréneri jednotlivých mužstiev určili po stretnutí najlepších hráčov. Zo Západu sa ním stal kapitán Slovana Bratislava Zdeno Cíger a v tíme Východu veterán Jerguš Bača.