HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Jiří Novotný sa vrátil do Čeľjabinska: Chorobu som už prekonal
zdroj: TASR

Jiří Novotný sa vrátil do Čeľjabinska: Chorobu som už prekonal

"Chorobu som prekonal, už nejaký čas sa normálne pripravujem a trénujem. Cítim sa dobre, žiadne problémy nemám a teším sa, keď začnem konečne hrať," uviedol Jiří Novotný

Čech Jiří Novotný sa vrátil do Traktoru Čeľjabinsk. S klubom KHL sa opätovne dohodol na spolupráci do konca prebiehajúcej sezóny.

Tridsaťtriročný center prišiel do Čeľjabinska v lete z Lokomotivu Jaroslavľ. V auguste sa s ruským klubom predčasne dohodol na ukončení spolupráce zo zdravotných dôvodov, po dlhej pauze sa však opäť stal jeho členom. "Chorobu som prekonal, už nejaký čas sa normálne pripravujem a trénujem. Cítim sa dobre, žiadne problémy nemám a teším sa, keď začnem konečne hrať," uviedol Novotný podľa serveru idnes.cz.

Skúsený útočník pôsobí v KHL od roku 2009. Postupne vystriedal Atlant Mytišči, Barys Astana, Lev Praha a Lokomotiv Jarosľavl. V kariére odohral sedem sezón aj v zámorskej NHL za Buffalo, Washington a Columbus. Tohtosezónnu premiéru v drese Čeľjabinska by mohol absolvovať už v sobotu proti Admiralu Vladivostok.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Čeljabinsk

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk