HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šesťbodový zápas o pohodu korisťou Liptákov
zdroj: Vladimír Chramazda

Šesťbodový zápas o pohodu korisťou Liptákov

Zápas tabuľkových susedov z Liptovského Mikuláša a Martina zastihol oboch súperov vo fáze nepríjemného trávenia vianočnej kapustnice. Obe strany mali za sebou dve prehry v rade

Zápas tabuľkových susedov z Liptovského Mikuláša a Martina zastihol oboch súperov vo fáze nepríjemného trávenia vianočnej kapustnice. Obe strany mali za sebou dve prehry v rade a dvojbodový tabuľkový rozdiel len zvyšoval dôležitosť stretnutia. So situáciou sa napokon lepšie vyrovnali domáci Liptáci, ktorí vyhrali 3:1 a v priebežnom poradí tak podskočili práve pred Turčanov.

"Prehrali sme dvakrát po sebe a vedeli sme, že nemôžeme prehrávať tak veľa. Chceli sme teda vyhrať za každú cenu a som rád, že sme to dokázali. Škoda len, že sme inkasovali ten jeden gól. Karol nás v bránke držal celý zápas a mali sme ho teda podržať aj my. Nulu by si zaslúžil," vyslovil sa 42-ročný útočník MHK 32 Marek Uram. Bol to práve on, kto otvoril v 32. minúte skóre zápasu. "Hrali sme tam presilovku 5:3. Dobre sme si to vymenili s Kikom Kriškom a ja som to dával prakticky do prázdnej bránky."

Prívlastok víťazného patril napokon gólu Rudolfa Hunu, ktorý zvyšoval v 57. minúte na 2:0. "Bol to dobrý zápas. Mali sme viac vyložených šancí a rozhodnúť sme mohli aj skôr. Máme ale tri body a to bol účel zápasu. Dôležité víťazstvo."

Sklamaný bol naopak strelec jediného gólu hostí Patrik Koyš. Čaro Karola Križana odklial až 48 sekúnd pred koncom tretej tretiny a to už bolo príliš neskoro.

"Prehrávali sme 0:1 a vtedy sme mali tlak, ktorý si pýtal gól. Bohužiaľ sa na každý gól nadrieme a domáci nás potrestali druhým presným zásahom. Ten môj gól prišiel naozaj neskoro," povzdychol si Koyš po druhej tesnej prehre s Liptákmi v rade. "Hrá sa proti nim ťažko, pretože majú veľmi skúsené mužstvo s kvalitným brankárom. My musíme pozerať na seba a tento pohľad hovorí, že sme prehrali trikrát v rade. Niečo také nás neteší. Šancí máme veľa, ale góly nie a nie prísť. Musíme to rýchlo zmeniť a v poslednom zápase roka sa chceme naladiť na víťaznú vlnu."

V záverečnom kole tohto kalendárneho roka privíta Martin Nitru a Liptákov čaká cesta do Nových Zámkov.

 

Najnovšie z klubu: Martin

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk