HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Na fínskej striedačke skončil pred barážou celý trénerský tím
zdroj: TASR/AP

Na fínskej striedačke skončil pred barážou celý trénerský tím

Vedenie fínskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov odvolalo trénera Jukku Rautakorpiho priamo počas juniorských MS v Kanade.

Vedenie fínskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov odvolalo trénera Jukku Rautakorpiho priamo počas juniorských MS v Kanade. Dôvodom je šokujúca účasť úradujúcich svetových šampiónov v bojoch o záchranu proti Lotyšsku.

Okrem Rautakorpiho skončili pri juniorskej reprezentácii Suomi aj všetci traja asistenti Rauli Urama, Aleksandr Barkov a Marko Ojanen. "Dráma vo fínskej reprezentácii. Jukka Rautakorpi a jeho traja asistenti skončili s okamžitou platnosťou. Odteraz je nový hlavný tréner Jussi Ahokas," informuje podľa TSN fínsky profiligový korešpondent Sami Hoffrén.

Podľa portálu iltasanomat.fi sa Ahokas na MS zúčastnil ako odborný poradca. Tridsaťšesťročný kouč už viedol mládežnícke kategórie Suomi od 16-tky po juniorov, vlani doviedol osemnástku k zlatým medailám na MS. Pri súčasnej reprezentácii juniorov mu budú pomáhať Tommi Niemelä a tréner brankárov Aki Näykki, obaja zotrvali vo svojich doterajších funkciách.

Fíni nevyhrali v doterajších troch vystúpeniach ani raz. Na úvod šampionátu podľahli Čechom 1:2, následne senzačne Dánom v pomere 2:3 a nedávno v severskom derby aj Švédom 1:3. V záverečnom dueli so Švajčiarmi im už o nič nepôjde, keďže na Helvétov strácajú z barážovej priečky štyri body. Vôbec prvýkrát v histórii svetových šampionátov do 20 rokov sa stalo, že obhajca trofeje z uplynulých MS bude hrať na nasledujúcom šampionáte o záchranu. Súperom Suomi v baráži, ktorá sa hrá na dva víťazné zápasy, bude Lotyšsko. Nováčik elitnej kategórie prehral rozhodujúci zápas v B-skupine so Slovenskom 2:4.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS 2017 do 20 rokov

Pozri viac

ProFutbal.sk