HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Najužitočnejším hráčom turnaja sa stal kanadský obranca Chabot
zdroj: TASR/AP

Najužitočnejším hráčom turnaja sa stal kanadský obranca Chabot

Kanaďan, ktorý pôsobí v tíme Saint John Sea Dogs v nižšej QMJHL a zahral si už aj v jednom zápase NHL za Ottawu Senators, si zároveň prebral aj cenu pre najlepšieho obrancu šampionátu a nechýba ani vo výber All star

Thomasa Chabota zvolili za najužitočnejšieho hráča juniorských majstrovstiev sveta v hokeji 2017 v Kanade.

Devätnásťročný Kanaďan, ktorý pôsobí v tíme Saint John Sea Dogs v nižšej QMJHL a zahral si už aj v jednom zápase NHL za Ottawu Senators, si zároveň prebral aj cenu pre najlepšieho obrancu šampionátu a nechýba ani vo výbere All star. Chabot nazbieral v siedmych dueloch dokopy desať bodov za štyri góly a šesť asistencií a vyhral produktivitu bekov.

Najlepším útočníkom sa stal ruský snajper Kirill Kaprizov, ktorý strelil deväť gólov a zaznamenal aj tri asistencie. Devätnásťročný krídelník tak je najlepší strelec i najproduktívnejší hráč turnaja. Cenu pre najlepšieho brankára si prevzal Švéd Felix Sandström.

Do All star tímu, ktorý zostavovali v hlasovaní zástupcovia médií, sa dostali okrem Chabota a Kaprizova aj ruský brankár Iľja Samsonov, obranca Charlie McAvoy z USA, jeho krajan z útoku Clayton Keller a švédsky krídleník Alexander Nylander. Informovala oficiálna stránka turnaja.

ocenenia:

najlepší hráči na postoch podľa direktoriátu šampionátu:
brankár: Felix Sandström (Švéd.)
obranca: Thomas Chabot (Kan.)
útočník: Kirill Kaprizov (Rus.)

All star tím podľa zástupcov médií:
Iľja Samsonov (Rus.) - Chabot, Charlie McAvoy (USA) - Kaprizov, Alexander Nylander (Švéd.), Clayton Keller (USA)

MVP: Chabot
konečné poradie: 1. USA, 2. Kanada, 3. Rusko, 4. Švédsko, 5. Dánsko, 6. Česko, 7. Švajčiarsko, 8. SR, 9. Fínsko, 10. Lotyšsko

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: MS 2017 do 20 rokov

Pozri viac

ProFutbal.sk