HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Nepríjemná správa pre fanúšikov NHL, Adidas zruší alternatívne dresy
zdroj:

Nepríjemná správa pre fanúšikov NHL, Adidas zruší alternatívne dresy

Zlá správa pre fanúšikov estetickej stránky hokeja. Spoločnosť Adidas pripravuje pre novú sezónu NHL nové dresy a pri tejto príležitosti sa rozhodla zrušiť možnosť využívania alternatívnych dresov.

V praxi to znamená, že kluby budú mať už len dve sady dresov – pred domáce a vonkajšie zápasy.

Adidas nahradí v NHL po desiatich rokoch dodávateľa dresov Reebok. Podľa denníka Minneapolis Star-Tribune je zrušenie alternatívnych dresov snahou „o uľahčenie implementácie nových dresov“ pre všetkých 31 klubov (pribudne nováčik z Las Vegas).

Po sezóne 2016-17 tak prídeme o množstvo zaujímavých dresov. V súčasnosti využíva možnosť hry v alternatívnych uniformách až 17 klubov. Bez takejto vymoženosti sa v tejto sezóne zaobišli kluby pôvodnej šestky Boston Bruins a NY Rangers, ako iArizona Coyotes, Buffalo Sabres, Dallas Stars, Florida Panthers, Nashville Predators, New Jersey Devils, Pittsburgh Penguins, St. Louis Blues an Winnipeg Jets.

Niektoré kluby pritom predstavili alternatívne dresy len pred sezónou 2015-16 a v niektorých prípadoch ide o mimoriadne úspešné verzie. Týka sa to hlavne oranžového dresu Anaheimu, retrodresov Washingtonu Capitals, či dresov s bielym céčkom Calgary Flames.

V prípade niektorých klubov sa navyše postupom času stali z alternatívnych dresov regulárne. Napríklad červeno-zelený dres Minnesoty Wild bol ešte v sezóne 2007-08 alternatívnym. To isté platí aj v prípade Columbusu Blue Jackets v prípade dresu s hviezdou a vlajkou.

Otázkou samozrejme ostáva, či zmena dodávateľa neprinesie aj zmenu výzoru niektorých súčasných dresov. Keď nahradil Reebok pred desiatimi rokmi CCM, tri tímy zaznamenali výraznú zmenu dizajnu dresov – Dallas Stars, San José Sharks a Washington Capitals.


Zdroj: THN.com

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk