HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Luongo preskočil Sawchuka, pred sebou má ďalšie legendy
zdroj:

Luongo preskočil Sawchuka, pred sebou má ďalšie legendy

Brankár Floridy Panthers Roberto Luongo vychytal v stretnutí na ľade New Jersey shutout a parádnym spôsobom tak zdôraznil svoje 448. víťazstvo kariéry.

Toto číslo nezdôrazňujeme náhodou. „Bobby Lu“ sa týmto triumfom dostal na piate miesto historického rebríčka brankárov s najvyšším počtom víťazstiev. Za seba odsunul legendárneho Terryho Sawchuka.

Ďalšou métou pre Luonga je teraz Curtis Joseph, ktorý vychytal 454 víťazstiev. Brankár Floridy k tomu teda potrebuje už len sedem triumfov. Na dosah má aj 484 triumfov Eda Belfoura. V tejto sezóne už 36 víťazstiev nevychytá, no v budúcej sezóne sa už pred Belfoura dostať môže. Pripomeňme, že v tejto chvíli má 37 rokov a vlastní kontrakt do sezóny 2021-22.

Ťažšie to už bude mať Luongo s atakovaním historicky najúspešnejších brankárov. Patrick Roy vychytal o viac ako sto víťazstiev viac a úplne v pokoji je nateraz Martin Brodeur. Ten ukončil kariéru so 691 víťaznými zápasmi.

Luongo sa zároveň chystá atakovať ďalšie míľniky. S 953 zápasmi je momentálne na piatom mieste za Belfourom (962) a Sawchukom (971). Na historickú dvojku Patricka Roya stráca 76 zápasov. V poradí čistých kont je Luongo jedenásty, pričom ich má momentálne 73.Pred sebou má štvrtého Glena Halla, ktorý vychytal 84 zápasov s nulou.

Roberto Luongo nikdy nevyhral Stanleyho pohár ani Vezinovu trofej. Je však olympijským víťazom a zásluhou individuálnych štatistík by sa raz mohol dostať aj do Siene slávy.Zdroj: THN.com

zdroj: youtube.com

Najnovšie z klubu: Florida

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk