HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Martin takmer šokoval majstra, Ručkay: Totálne sme to pokazili
zdroj:

Martin takmer šokoval majstra, Ručkay: Totálne sme to pokazili

Hokejisti Martina nedokázali zavŕšiť dokonalý obrat proti majstrovskej Nitre v utorňajšej dohrávke Tipsport ligy. Hoci ešte v polovici šesťdesiatminútovky prehrávali na domácom ľade 0:3, za minútu a 32 sekúnd dokázali vyrovnať. Napokon sa však museli pred "corgoňmi" skloniť 3:4 a nenadviazali tak na výhru s rovnakým súperom zo záveru uplynulého roka.

Zápas však mohol dospieť až do predĺženia. Gól Korostina v 56. minúte však nebol uznaný. "Naše šťastie bolo, že súper dosiahol gól vysokou hokejkou. Mohlo byť vyrovnané. Mali sme však ešte predtým zopár šancí a keby sme ich využili, nemusíme sa obávať o výsledok," povedal Henrik Ručkay, autor víťazného gólu, ktorý si výpadok svojho tímu nevedel vysvetliť: "Nemalo by sa nám to stávať. Za stavu 3:0 sme vypli, skoro sa nám to vypomstilo. Musíme si na to dávať pozor. Také vedenie si musíme ustrážiť. Druhú tretinu sme totálne pokazili. Povedali sme si však, že máme ešte dvadsať minút na nápravu, že musíme dať aspoň jeden gól."

Dlho to vyzeralo, že zverenci trénera Kmeča s prehľadom zvíťazia. Napokon sa museli strachovať o výsledok do samého konca. Mali ešte hostia v hlavách prehru z konca minulého roka? "Poučili sme sa z posledného vzájomného stretnutia. Chceli sme hrať iný hokej a vychádzalo nám to. Potom však neviem, čo sa stalo. Bol z toho chaos," dodal Ručkay.

Špecifický duel odohral domáci obranca Peter König. Veď v drese Martina odohral len štvrtý duel po presune práve z Nitry. "Motiváciu mám pred každým zápasom. V Nitre som odohral skoro celý život, nemal som však prehnanú motiváciu. Bol to však trošku iný duel. Aj pred stretnutím aj počas neho sme si s chalanmi niečo povedali a ešte si určite niečo povieme," vravel 28-ročný bek, ktorý zhodnotil duel slovami: "Mali sme zlý vstup do zápasu. Potom mužstvo ukázalo charakter, dokázali sme vyrovnať. Škoda gólu na 3:4 a nášho neuznaného presného zásahu. Neviem, ako to bolo, rozhodca ho neuznal a prehrali sme."

V zápase sa z gólu tešil aj Radomír Heizer. "Začali sme až príliš ľahkovážne, akoby sme sa báli hrať. Je na nás vyvíjaný tlak, na spodku tabuľky sa to hromadí. Momentálne máme sériu viacerých prehier a trochu sa to zbiera. Nevyhovuje nám to," povedal novinárom bývalý hráč Popradu, ktorý videl pozitíva svojho tímu: "Musím pochváliť celý tím. Nevzdali sme sa ani za stavu 0:3 a dokázali sa na majstra dotiahnuť. Škoda gólu na 3:4, ktorý bol rozhodujúci. V závere sme Nitru pritlačili, dali sme vyrovnávajúci gól, nebol uznaný. Bolo päť minút do konca zápasu, dlho sa telefonovalo, trochu nás to vyviedlo z miery, vychladli sme a potom sme už nedokázali vyrovnať," zakončil Heizer.

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk