HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Tabuľkové postavenie vymenil Hruška za vyššiu minutáž
zdroj:

Tabuľkové postavenie vymenil Hruška za vyššiu minutáž

Dohrávaný zápas 25. kola Tipsport ligy medzi Košicami a Žilinou priniesol víťazstvo Oceliarov 4:1, ale aj návrat útočníka Radima Hrušku do Steel arény. Silvestrovským šampanským si ešte pripíjal ako hráč Košíc, no na Troch kráľov už pomohol Vlkom dvoma asistenciami k víťazstvu nad Banskou Bystricou.

Ja som z Košíc odišiel po vzájomnej dohode a naozaj som sa nemal na čo sťažovať. Košiciam sa môžem za ten polrok iba poďakovať a s chalanmi zo šatne sme ostali priateľmi. Na druhej strane som rád, že som v Žiline a dostanem väčší priestor na ľade,“ vyslovil sa pre hokej.sk 32-ročný vsetínsky odchovanec. Zmenou pôsobiska klesol v tabuľke zo dňa na deň o dve priečky, no zároveň si polepšil z hľadiska ice timu. „Presne tak a to je pre mňa dôležité. Potrebujem byť vyťažený a cítiť, že som pre tím osožný.“

Zvýšená minutáž sa okamžite podpísala na Hruškovej produktivite. Zatiaľ čo v Košiciach získal v 35 zápasoch iba 13 bodov, v prvých dvoch vystúpeniach v žlto-zelenom drese vykázal bilanciu 1+2.

Dôležité bolo, že som na prvý zápas za Žilinu dlho nečakal a vletel som do toho rovnými nohami. Som rád, že sa mi štart podaril. Škoda len, že tento tretí zápas nám už tak dobre nevyšiel,“ povzdychol si R. Hruška.

Návrat na dôverne známy ľad pre neho začal najhorším možným spôsobom. Po súboji s Petrom Boltunom putoval už v 22. sekunde na trestnú lavicu, z ktorej ho o ďalších 35 sekúnd poslal späť na ľad presnou strelou košický obranca Eduard Šedivý.

„Bolty to podľa mňa urobil šikovne a trošku to prifilmoval. Podľa mňa to faul nebol, ale zvládol to naozaj šikovne. Škoda, pretože ten prvý gól Košice určite upokojil,“ zamyslel sa český útočník a na margo samotného zápasu pridal: „Predstavoval som si to trochu inak. Iste, vedeli sme, že Košice majú kvalitný tím, ale ten náš výkon nebol dobrý. Nemali sme čo stratiť, ale bohužiaľ sme im neboli vôbec vyrovnaným súperom. Zaostávali sme úplne vo všetkom a domáci nás k ničomu nepustili. Zaslúžili si vyhrať. Musíme na to rýchlo zabudnúť, pretože nás čakajú ďalšie dôležité zápasy.“

Ani prehra na východe Slovenska však nič nemení na postavení Žiliny v prvej štvorke. „Vlci“ zažívajú najlepšiu sezónu posledných rokov a Hruška tak po zmene dresu vstúpil do šatne plnej pohody. Dajú sa vôbec porovnať tlaky, ktoré pôsobia v Košiciach a pod Dubňom?

Tlaky sú všade. Či hráte v Košiciach, alebo v Žiline, každý by mal chcieť vyhrávať. Samozrejme, nemáme ambíciu dostať sa na prvé miesto, no na tú prvú štvorku máme. Každá prehra je teda sklamaním,“ dodal pre hokej.sk Radim Hruška.
Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk