Tatar sa musel skloniť pred Pánikom a Hossom
zdroj foto:

Ondrej Hercegh
11.1.2017

Upozornenie pre čitateľov HOKEJ.sk. Na novom načítavaní výsledkov zápasov NHL sa pracuje. Ďakujeme za vašu trpezlivosť!

Slovenský hokejista Richard Pánik prispel jedným gólom a jednou asistenciou k domácemu triumfu Chicaga nad Detroitom 4:3 po predĺžení v zápase zámorskej NHL v noci na stredu. Hosťom k výhre nestačil ani presný zásah Tomáša Tatara, jeho deviaty v sezóne.

Do štatistík kanadského bodovania sa v stretnutí zapísal aj ďalší útočník Blackhawks Marián Hossa, ktorý asistoval pri prvom góle Briana Campbella. V drese hostí absentoval útočník Tomáš Jurčo, zápas sledoval na tribúne."Čierni jastrabi" vyhrali štvrtý zápas za sebou aj vďaka Pánikovi. Ten v 11. minúte zvýšil na 2:0, čo bol jeho desiaty gól v ročníku. Tatar v druhej tretine v 30. minúte vyrovnal na 2:2, domáci ešte raz viedli po góle Tannera Keroa (druhá asistencia Pánik-pozn.), ale Red Wings v poslednej minúte druhej tretiny opäť vyrovnali a súboj napokon dospel do extračasu. V predĺžení rozhodol v presilovke už po 38 sekundách Duncan Keith.

Darilo sa aj Bostonu, ktorý vyhral na ľade St. Louis 5:3. Kapitán hostí Zdeno Chára si zapísal tri plusové body a na ľade strávil 28:31 minúty. Neuspel Edmonton s obrancom Andrejom Sekerom, ktorý doma prehral so San Jose 3:5, keď hostí potiahol hetrikom Dán Mikkel Boedker. Bol už jeho štvrtým v kariére. Oilers sa tak v priamom súboji so Sharks nepodarilo dostať na čelo Pacifickej divízie a sú v nej tretí.

BUFFALO SABRES - PHILADELPHIA FLYERS 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)

Góly: 17. Smith (Jokinen, Trocheck), 59. Jokinen, 60. Trocheck (Yandle). Brankári: Schneider - Luongo, strely na bránku: 28:29, 12.834 divákov

Zdroj: nhl.com

CHICAGO BLACKHAWKS - DETROIT RED WINGS 4:3 pp (2:0, 1:3, 0:0 - 1:0)
Góly: 11. Campbell (HOSSA, Toews), 11. PÁNIK (Hartman, Keith), 39. Kero (Hartman, PÁNIK), 61. Keith (Panarin, Kane) - 22. Athanasiou (Vanek), 30. TATAR (Larkin), 40. Glendening (Miller, Nielsen). Brankári: Crawford - Mrázek, strely na bránku: 43:36, 22.019 divákov

Michal KEMPNÝ (CHI): +/-0, 2str, odohral 13:08

EDMONTON OILERS - SAN JOSE SHARKS 3:5 (1:2, 0:2, 2:1)
Góly: 16. Caggiula (Pouliot, Kassian), 41. Benning (Lucic), 44. Klefbom (Nugent-Hopkins) - 2. Boedker (Haley, Burns), 20. Burns (Vlasic, Pavelski), 23. Boedker (Karlsson, Burns), 29. Boedker (Vlasic, Haley), 46. Couture. Brankári: Talbot - Jones, strely na bránku: 36:28, 18.347 divákov

Andrej SEKERA (EDM): 3str, odohral 22:53

ANAHEIM DUCKS - DALLAS STARS 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 35. Silfverberg (Vatanen, Perry), 55. Cogliano (Manson, Silfverberg). Brankári: Gibson - Niemi, strely na bránku: 38:34, 15.073 divákov

Zdroj: TASR,  video: nhl.com

CAROLINA HURRICANES - COLUMBUS BLUE JACKETS 5:3 (0:1, 3:2, 2:0)
Góly: 23. Skinner (Rask, Ryan), 25. Ryan (Skinner, Rask), 34. McGinn (Tennyson, Hanifin), 44. Staal (Lindholm), 60. Rask (Skinner, Faulk) - 2. Atkinson (Johnson, Jenner), 29. Anderson, 40. Saad (Wennberg). Brankári: Ward - Forsberg, strely na bránku: 28:27, 9351 divákov

Sedlák (COL) 1 strela, -1, odohral 7:02

ST. LOUIS BLUES - BOSTON BRUINS 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
Góly: 24. Parayko (Perron, Schwartz), 51. Berglund (Perron, Pietrangelo), 60. Brodziak (Upshall) - 9. Vatrano (Krug, Pastrňák), 16. Carlo (Vatrano, Krejčí), 18. Marchand (Pastrňák, Bergeron), 22. Krug (Spooner, Marchand), 59. Marchand (Pastrňák, Bergeron). Brankári: Allen (21. Hutton) - Rask, strely na bránku: 17:39, 19.342 divákov.

Celkom strely na bránu: 17-39.
Vylúčenia a trestné minúty: 6/15 - 8/27.

David PASTRŇÁK (BOS): 5str, +2, odohral 18:48

NASHVILLE PREDATORS - VANCOUVER CANUCKS 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Góly: 21. Watson (Fisher, Josi), 65. Järnkrok (Josi) - 60. Sutter (Baertschi, Edler). Brankári: Rinne - Miller, strely na bránku: 26:30, 17.113 divákov

Celkom strely na bránu: 26-30.
Vylúčenia a trestné minúty: 3/6 - 2/4.
Brankári: P.Rinne 1/30 - R.Miller 2/26
Divákov: 17,113 - Bridgestone Arena.