Skončilo obdobie venčenia rodiny, Spilar chce vyladiť formu na play-off
zdroj foto:

Jäzva
11.1.2017

Populárna košická štyridsaťštvorka je späť. Útočník Gabriel Spilar absentoval v zostave Oceliarov od 11. 11. 2016, kedy sa mu obnovilo zranenie na ľade Martina. To už mal za sebou mesačnú pauzu a celkovo si tak poriadny hokej nezahral takmer tri mesiace. Z úvodných 37 kôl základnej časti tak stihol odohrať iba 11. Svoj dvanásty štart pridal v utorkovej dohrávke proti Žiline.

Po dvoch mesiacoch ste odohrali opäť súťažný zápas. Konečne?

Gabriel Spilar: Veruže konečne. Ten zápas v Martine veľmi nepočítam, pretože to bolo po piatich týždňoch od prvého zranenia. V podstate som tak stál tri mesiace a bolo veľmi ťažké udržať sa vo fyzickej a psychickej kondícii. Som preto rád, že som konečne späť.

Ako ste sa teda cítili na ľade?

Ťažko. Človek si myslí, že to ide a zrazu vám vypnú nohy. Výhovorky do hokeja nepatria, ale každý rozumný človek pochopí, že po takej pauze sa to nedá dobehnúť za deň či týždeň. Miestami som si na seba vzal priveľa a mal som tam pár „zádrbov“. Verím však, že forma čím skôr príde a hlavne sa dobre pripravím na podstatnú fázu sezóny.

Predošlé týždne ste sledovali hokej z tribúny. Čo ste z nej vypozorovali a aké rady ste dali spoluhráčom pred zápasom proti Žiline?

Žiadne, pretože ja by som si na to netrúfal. Pre mňa bola tá tribúna skôr za trest. Také venčenie rodiny. Na nejaké rady a tipy máme v šatni trénerov a v tomto smere som im do roboty nekafral.

Do štatistík vám pribudli len dve trestné minúty. Po víťazstve 4:1 to však asi veľmi nemrzí...

Presne tak. V mojom prípade už budem naháňať štatistiky len ťažko. Ja chcem byť už len zdravý, baviť divákov hrou a byť nápomocný mužstvu.

Ako by ste zhodnotili víťazstvo nad Žilinou?

Vyhrávali sme už od prvej minúty. Škoda gólu na 1:1, ale potom to Jirko rozhodol a väčšinu zápasu sme hrali v ich tretine. Keď ešte vylepšíme efektivitu zakončenia, tak to bude dobré.

Víťazstvom ste sa bodovo vyrovnali Banskej Bystrici a už v piatok vás tak čaká priamy súboj o pozíciu lídra. S čím do toho?

Banská Bystrica má výborné mužstvo. Osobne verím, že sa bude hrať v prvom rade hokej, pretože ide o súpera, ktorý nie je odkázaný iba na bránenie. Bude to naozaj ťažký zápas a musíme sa na to poctivo pripraviť. Pevne verím, že sme sa už zbavili Popradu a Nitry a toto posledné víťazstvo nás nakopne.