HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Päť najslávnejších stretov Ovečkina s Crosbym
zdroj:

Päť najslávnejších stretov Ovečkina s Crosbym

V zámorskej NHL je dnes v noci na programe zápas Washington – Pittsburgh a ten je tradične sledovaný skrz mikrosúboj dvojice najväčších hviezd NHL Alexandera Ovečkina a Sidneyho Crosbyho.

Dvojica budúcich členov Siene slávy už proti sebe nastúpila v základnej časti NHL 39-krát. Ďalších trinásť stretov pridali v play-off. Jubilejný štyridsiaty vzájomný zápas v dlhodobej fáze zastihol Ovečkina na prahu dvoch míľnikov. Už iba jediný bodík ho delí od kariérnej tisícky a v počte gólov je na tom v tejto chvíli zarovno s legendárnym kanonierom Maurice Richardom. Portál Fansided.com zostavil rebríček piatich najslávnejších stretov týchto dvoch megahviezd svetového hokeja:

5. Nováčikovská sezóna

Ovečkin bol jednotkou draftu 2004, Crosby o rok neskôr. Zásluhou štrajku v sezóne 2004-05 sa však stretli v rovnakej nováčikovskej sezóne. Obaja sa okamžite zaradili medzi ligovú elitu a zviedli tvrdý súboj o Calderovu trofej pre najlepšieho nováčika. Tú napokon získal Rus, ktorý nastrieľal 52 gólov a získal 106 bodov. Crosby však veľa nestratil a zaznamenal len o štyri body menej. Pri ich prvom vzájomnom zápase strelil Sid gól a pridal i asistenciu, Alex si musel vystačiť s jednou prihrávkou.

4. Bitka

Nešlo o klasickú bitku, počas ktorej by si súperi rozdali niekoľko rán. V podstate išlo len o menší spor. Keďže sa však týkal práve Crosbyho a Ovečkina, médiá mu venovali obrovskú pozornosť. Incident z 22. februára 2009 predstavuje najostrejší stret týchto dvoch hviezd v rámci ich kariér. Rozhodcovia však zasiahli pohotovo. Mimochodom, v tomto zápase vyhral Washington 5:2 a Ovečkin k tomu prispel gólom a asistenciou. Crosbyho odveta prišla v play-off, kde uspel Pittsburgh a nasmeroval si to za ziskom Stanleyho pohára.


zdroj: youtube.com

3. Cesta do Winter Classic 2011

Samotný zápas Winter Classic z roku 2011 v podstate veľký súboj medzi Ovečkinom a Crosbym nepriniesol. „Sid the Kid“ totiž inkasoval tvrdý úder do hlavy od Davida Steckela a hoci sa do hry neskôr vrátil, on a ani Ovečkin v tomto zápase na štadióne Heinz Field nebodovali.

Crosbyho navyše o pár dní neskôr trafil do hlavy Victor Hedman a kapitán Penguins vypadol z hry na dlh čas.

Už pred samotným Winter Classic však zaujal dokument spoločnosti HBO „Cesta na Winter Classic“, ktorý zobrazil obe hviezdy ako normálnych ľudí. Ovečkin predviedol svoju povesť zabávača, Crosby je naopak mimo ľadu úplne normálny chalan bez hviezdnych manierov. Obaja sa prezentovali ako pohodoví ľudia, ktorí sa napriek veľkej rivalite navzájom maximálne rešpektujú.

2. Snowvechkin

Siedmeho februára 2010 sa odohral jeden z najpamätnejších vzájomných zápasov Ovečkina s Crosbym. Hlavným mestom USA sa prehnala snehová búrka a Washington sa ocitol zasypaný snehom. V snežnom zápase najprv žiaril Crosby, ktorý poslal dvomi gólmi v prvej tretine Pittsburgh do dvojgólového vedenia. Ovečkin na to zareagoval gólom, no potom prišlo gólové dvojbalenie Jordana Staala a Pens viedli 4:1. To ruského kanoniera zdravo nasrdilo a na ceste za vyrovnaním na 4:4 skompletizoval hetrik. A aby toho nebolo málo, v predĺžení asistoval Alexander Veľký pri víťaznom góle Mika Knubla.

Dve veľké hviezdy NHL tak v jedinom zápase nahromadili päť gólov a asistenciu.


1. Hetrikový súboj

Najslávnejší mikrosúboj Crosbyho s Ovečkinom sa odohral 4. mája 2009. Penguins a Capitals proti sebe nastúpili v semifinále Východnej konferencie a obaja kapitáni zaznamenali v úvodnom stretnutí série hetrik. Akoby si chceli jeden druhému dokázať – čokoľvek zvládneš ty, zvládnem ja lepšie. Väčšiu radosť mal napokon Ovečkin, ktorý zavŕšil svoj hetrik víťazným gólom na 4:2 päť minút pred koncom. Crosby na to ešte stihol odpovedať svojim tretím gólom v poslednej minúte, no to už prehru Penguins neodvrátilo.


Zdroj: Fansided.com

zdroj: youtube.com

Najnovšie z klubu: Pittsburgh Penguins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk