HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Šláger vybičovaný ako finále play-off, obete na oboch stranách
zdroj:

Šláger vybičovaný ako finále play-off, obete na oboch stranách

Súboj o prvú priečku medzi Košicami a Banskou Bystricou bol jednoznačne najzaujímavejším tohtosezónnym stretnutím v Steel aréne. Diváci tlieskali maximálnemu nasadeniu a pekným gólom, soptili nad tvrdými zákrokmi a v deviatej minúte prežívali strach o zdravie útočníka Tomáša Hričinu. Toho nekompromisným zákrokom „zrovnal“ Michal Handzuš a pre oboch sa tým zápas skončil. Hričina putoval do nemocnice, Handzuš do šatní.

„Môžem prezentovať len svoj pocit, nakoľko video som ešte nevidel. Myslím, že mal stále puk a síce ma nevidel, ale nevyskočil som a ruky som mal dole. Mám pocit, že som ho ani netrafil do hlavy. Možno však bol v pozícii, ktorá je pre hráča nebezpečná. Vravím ale, je to len môj pocit a až opakované zábery ukážu, ako to bolo. Mne sa zdalo, že som do toho išiel čisto a určite som nechcel nikoho zraniť. Nikto z nás nechce, aby hráči končili v nemocnici. Počul som od doktora, že ho už pustili domov a dúfam, že bude čo najskôr na ľade,“ okomentoval Michal Handzuš sporný moment z deviatej minúty.

Všetkých zainteresovaných po zápase pochopiteľne zaujímal hlavne stav zraneného košického útočníka.

Tomáš Hričina bol vyšetrený na klinike úrazovej chirurgie, kde absolvoval CT mozgu a chrbtice. Doktor mu slovne povedal, že má ľahší otras mozgu, aj keď v dokumentácii je uvedené len pomliaždenie mäkkých častí hlavy. Vážnejšia diagnóza je však podvrtnutie krčnej chrbtice. Väzivové poškodenie v oblasti krčnej chrbtice sa môže prejaviť aj neskôr,“ zreferoval klubový lekár MUDr. Jozef Kubašovský. V otázke prípadnej absencie bol nateraz zdržanlivý. „Všetko bude závisieť od toho, ako sa bude mať a či bude potrebovať i ďalšie vyšetrenie.“

Do nemocnice zamierili ešte počas zápasu aj obranca Eduard Šedivý. Išlo o následok úderu Martina Belluša v pästnej výmene.

„Zašil som mu ranu na čele a následne absolvoval očné vyšetrenie. Pani službukonajúca doktorka mi povedala, že ide o pomliaždenie očného bulbu, ale ďalší zákrok nie je potrebný. Naindikovala mu medikamentóznu liečbu,“ doplnil J. Kubašovský na margo druhého pacienta.

„Mrzí ma, že to dopadlo jeho zranením. Bohužiaľ, ja som ho tam dohrával a on na mňa zozadu skočil. Išiel po mne a tak som sa musel brániť. Ani som nevidel, s kým som v tej bitke. Každá bitka je nevyspytateľná a bohužiaľ dostal dobrú ranu,“ uviedol pre hokej.sk Martin Belluš.

Vypätý zápas nedohrali ani ďalší hráči. Na domácej strane zinkasovali tresty do konca zápasu za seknutie Peter Boltun a za hrubosť Ivan Jankovič, hosťom vypadol v prvej tretine zranený Lunter. „Okrem toho sme sa museli zaobísť aj bez potrestaného Handzuša a pre vyššie tresty na čas vypadli Belluš i Kubka. To všetko sú veci, s ktorými sme sa museli vyrovnať. Časté vylúčenia poznamenali celý zápas,“ skonštatoval tréner hostí Vladimír Országh a vzápätí doplnil: „Prvá tretina bola z našej strany zlá a našťastie nás tam podržal brankár Bacashihua. Robili sme veľa chýb, ale podržali nás presilové hry, v ktorých sme strelili všetky tri góly. Rozhodli teda brankár a presilové hry.“

Domáci tréner Rostislav Čada považuje prehru za nespravodlivý výsledok herného priebehu.

„V prvej tretine sme stratili troch hráčov, v druhej Eda Šedivého. Napriek tomu sme dokázali bojovným výkonom vyrovnať stav na 2:2. Na konci nám už vplyvom týchto oslabení a častých vylúčení chýbali potrebné sily. Za svoj výkon sme si určite zaslúžili aspoň bod,“ dodal český tréner Oceliarov.


Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Odporúčame

ProFutbal.sk