HOKEJ.sk HOKEJ.sk

Poggeho odlomený nôž zrejme definitívne odrezal Slovan od play off
zdroj: tasr

Poggeho odlomený nôž zrejme definitívne odrezal Slovan od play off

Sezónu nedefinuje jediný okamih, jediný zápas. Tá aktuálna sa pre Slovan Bratislava lámala na prelome novembra a decembra, keď v sérii dvanástich stretnutí prehrali až desaťkrát. Na druhej strane, v závere ročníka vykazovali belasí vynikajúcu formu a nikto v kabíne či realizačnom tíme si nepripúšťal predčasný koniec sezóny. Po prehre jediného zástupcu v KHL na domácom ľade s Dynamom Moskva a výhrach Jokeritu a Soči veria v postup do play off už len zasnení matematici.

Slovan vstúpil do ďalšieho kľúčového stretnutia predčasného play off rovnako ako do mnoho ostatných v povianočnom období. Vybehol na súpera, pokúšal sa o rýchly vedúci zásah. Pôsobil sebavedomo, no pri šanciach Lušňáka s Cheechoom nedokázal otvoriť skóre. V ôsmej minúte prišiel moment, ktorý na dlhú dobu nabúral sebavedomie a vieru Bratislavčanov. Justin Pogge si pri presúvaní v bránkovisku uvoľnil čepeľ korčule, bez ktorej sa nemohol plnohodnotne pohybovať, nieto chytať. „Ostal som zaseknutý a nemohol vykonať zákrok. Neviem, čo som mal urobiť inak, možno zvaliť bránu a prijať trest. Rozhodcovi som však tento problém signalizoval a veril, že preruší hru. Mal tak urobiť. Je to predsa to isté, ako keď brankár stratí masku či rukavicu. Vnímal som tú situáciu inak ako arbiter a to ma rozčúlilo,“ ponosoval sa Justin Pogge, ktorý za vehementné protesty dostal osobný desaťminútový trest.

20170202_Slovan5401474
Tréner Slovana Miloš Říha protestuje u rozhodcu po prvom inkasovanom góle. (tasr)

Rovnakého názoru bol i tréner Slovana Miloš Říha: „Bola to súhra náhod. Gólmanovi vypadol z korčule nôž. Kričal na rozhodcu, ten videl na ľade čepeľ, ktorá mohla byť pre ostatných hráčov nebezpečná, no hru neprerušil. Požadovali sme, aby gól dodatočne neuznal, no tvrdil, že nič také nie je v pravidlách.“ Kanadský gólman následne dostal pri nájazde Podšenďalova klasický hokejový teplomer, Slovan prehrával s favoritom o dva góly. Domáci boli následne dlhú dobu obarení, no gólman Pogge, ktorý alternoval za potrestaného Brusta, sa postupne rozchytal, začali sa osmeľovať i belasí. Súpera v zvyšných dvoch tretinách prestrieľali pomerom šestnásť, respektíve pätnásť ku desiatim, no z celkovo 41 striel vyťažili len kontaktný gól Patrika Lušňáka v polovici stretnutia.

„Prehru znášame len veľmi ťažko. Hrali sme veľmi dobre, o to viac to mrzí. Nechali sme na ľade všetko, plnili si svoje úlohy, zvládali náročné situácie, no niekedy to bohužiaľ nestačí. Šťastena nás dnes obchádzala,“ konštatoval Pogge, ktorého doplnil i strelec jediného gólu Patrik Lušňák: „V tretej tretine sme určite mali pridať vyrovnávajúci gól. Na konci tam na nás dvakrát zívala prázdna bránka, no súper dokázal v poslednej chvíli odpratať puk z bránkoviska. Pri Poggeho incidente pred prvým gólom mali rozhodca reagovať, škoda. Play off sa nám vzdialilo, musíme sa spoliehať na ostatných.“ V bráne hostí fantasticky zachytal trojnásobný víťaz Gagarinovho pohára Alexander Jerjomenko, ktorý zo 41 striel Slovana pustil za svoj chrbát jedinú. „Mali sme vyše štyridsať striel, no nestačilo to. Keď má brankár svoj šťastný deň, je schopný veľkých vecí. Ten súperov dnes chytal výborne, vyťahoval zákroky, ktoré nevidíte každý deň. Pre svoj tím bol oporou,“  komentoval výkon brankárskeho kolegu Justin Pogge.

20170202_Slovan8401475
Radosť hráčov Dynama Moskva. (tasr)

Smoliar stretnutia vyjadril vieru, že play off nemusí byť pre Slovan ešte pasé: „Stále tam je matematická šanca, preto musíme skloniť hlavy a naďalej tvrdo makať. Potom môžeme bilancovať. Zajtra máme ťažký zápas, taký je los, musíme hrať. Sme pripravení, tento rok sme už čelili i náročnejším výzvam.“ O (ne)úspechu vrcholiacej sezóny môže rozhodnúť už piatkový program KHL. Slovan privíta doma od 19.00 Podoľsk, ktorý zatiaľ nemá istotu účasti vo vyraďovacej časti. Jokerit hrá na ľade Chanty-Mansijsku, Soči čelí vonku Spartaku Moskva. Bratislavčania strácajú na play off päť bodov, pričom Helsinki majú stretnutie k dobru. To jediné, čo môžu belasí vo zvyšku sezóny urobiť je vyhrať svoje tri zápasy a veriť v najlepšie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

ProFutbal.sk