SC: Ruskí olympionici si víťazstvom nad Bielorusmi zaistili tretie miesto
zdroj: TASR/AP

Olympijský tím Ruska zvíťazil v sobotu nad Bieloruskom 4:1 a na turnaji Slovakia Cup v Nitre obsadil konečné tretie miesto. Bieloruský tím končí turnaj s dvomi prehrami. Vo finále nastúpi od 18.00 Slovensko proti Švajčiarsku.

Slovakia Cup 2017, o 3. miesto:
OH tím Ruska - Bielorusko 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 3. Kazakov (Kosov), 9. Kazakov (Michejev, Leščenko), 51. Rafikov (Kazakov), 53. Leščenko (Rafikov) - 3. Štefanovič, Turkin. Rozhodovali: Müllner, Stano - Šefčík, M. Korba, vylúčení: 3:7 na 2 min., navyše Mickevič (Biel) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 988 divákov.

V zápase o tretie miesto sa na góly dlho nečakalo. Kazakov poslal v tretej minúte ruský tím do vedenia, no rýchla odpoveď hostí prišla už o trinásť sekúnd. Rusi získali späť vedenie v deviatej minúte, keď sa predsadil Kazakov. Mladý ruský tím mohol svoj náskok zvýšiť v závere druhej časti, no tretí gól nepridali ani počas 87 sekúnd dlhej presilovky piatich proti trom. Bielorusi už v záverečnej časti nenašli dostatok síl otočiť výsledok, naopak v 51. a 53. inkasovali ďalšie dva góly.